Levanduľa kraľuje v provensálskom vidieckom štýle

Levanduľa prenikavo vonia foto: pixabay

Jana Beňová Téma 9. októbra 2021 0

Levanduľa je veľmi obľúbená v prímorských oblastiach, ale aj u nás. Otvorili sme jej dvere nielen do našich záhrad, ale aj do interiéru. Usadila sa na vankúšoch, obrazoch či šálkach. Pozrite sa s nami na ne.

Levanduľa - navigácia v článku

Levanduľa prenikavo vonia foto: pixabay

Levanduľa je krásna na bavlnených vankúšoch, sedákoch i obedových podložkách. Voňavá kvetina stredomorských krajín vytvára štýlové dekorácie. Obrazy s úhľadnými lánami levandule sú príťažlivé a éterické.

Zvlášť ženy majú rady čajové súpravy s jemným dekorom levandule, ktorá vytvára atmosféru francúzskeho vidieka. Súprava je vyrobená z kvalitného porcelánu, obsahuje šálku s podšálkou a kanvičku.

Priťahuje aj jej výrazná fialová farba, ktorá je duchovnou farbou. Je to farba medzi červenou a modrou, farba monochromatického svetla.

Levanduľa nosí fialovú

Provensálsky štýly je štýl francúzskeho vidieka, spojený s rovnomennou oblasťou juhovýchodného Francúzska. Dýcha romantikou, útulnosťou a šarmom. Vyznačuje sa masívnym bielym nábytkom s patinou a jemným zaoblením. V provensálskych doplnkoch kvitne levanduľa alebo iné kvety.

Čítajte aj: Samozavlažovacie kvetináče na voňavé muškáty

Viac doplnkov s levanduľou

Vtiahne vás do levanduľových polí

Vtiahne vás do levanduľových polí


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.