Multifunkčný hrniec ušetrí energiu a varí zdravo

Multifunkčné hrnce do vašej kuchyne

Jana Beňová Téma 18. septembra 2021 0

Predstavte si, že namiesto niekoľkých hrncov máte iba jeden, ale šikovný. Nebudete potrebovať panvicu na smaženie, druhú na grilovanie či hrniec na varenie. Spoznajte multifunkčný hrniec, ktorý zvládne smaženie, grilovanie, varenie a ešte oveľa viac. Pritom sa nenarobíte a jedlá budú všetkým chutiť.

Multifunkčný hrniec - navigácia v článku

Multifunkčné hrnce do vašej kuchyne

Nie je to fikcia, presvedčte sa o tom. Pozrite sa s nami na hrnce, v ktorých sa nič nepripáli. Majú totiž vysokokvalitný, nepriľnavý a odolný povrch. Varíte s malým množstvom oleja, alebo aj bez neho. Zelenina sa v hrnci dusí vo vlastnej šťave a zachová si farbu a chuť. Mrkva teda chutí naozaj ako mrkva, petržlen ako petržlen  a kaleráb ako kaleráb.

Vnútorná nádoba sa dá ľahko vybrať a umyť, aj v umývačke. Väčšina týchto hrncov má obdĺžnikový tvar, čím efektívne využijete plochu na spracovanie potravín. Nastavujete ich ovládačmi funkcie, času a teploty. Taký pomocník v domácnosti nahradí niekoľko spotrebičov a šetrí miesto v kuchyni. Dokáže výrazne znížiť spotrebu elektriny o 50 až 60 %, a pritom nie je drahý.

Multifunkčný hrniec – funkcie

Multifunkčné hrnce sú nabité funkciami, ich počet sa druh od druhu líši.

1. Vyprážanie  – dokážu bez problémov nahradiť klasickú panvicu a neprihoria.

2. Varenie – multifunkčný hrniec zvládne pripraviť polievku a akúkoľvek prílohu – zemiaky, cestoviny, knedlíky.

3. Grilovanie – ak si radi pochutíte na grilovanom mäse, vyskúšajte na grilovanie hrniec. Znalci hovoria, že nie je rozoznať rozdiel od bežného grilu.

4. Varenie v pare – použite na to mriežku z príslušenstva toho-ktorého hrnca. Varte tým najzdravším spôsobom. Zelenina uvarená v pare si zachová vitamíny, chuť i farbu.

5. Zapekanie – radi si pochutnáte  na zapekaných cestovinách? Využite multifunkčné hrnce na zapekanie.

6. Fondue –  rozpustíte suroviny v ohrievacej nádobe a môžete ochutnávať. Či už jahody v čokoláde alebo tradičné syrové.

7. Ohrievanie – ak máte navarené z predchádzajúceho dňa, nie je problém len zapnúť hrniec a ohriať ho. Rozhodne je tento spôsob prípravy zdravší ako keby ste ho ohrievali v mikrovlnke.

8. Fritovanie – hrniec dobre funguje aj ako fritéza, pripravíte si v ňom hranolky či rezeň, a to za niekoľko minút.

Čítajte aj: Elektrické grily – grilujte, či zima alebo leto

Ďalšie multifunkčné hrnce

Aj tu sú multifunkčné hrnce

Varenie na pare je zdravé foto: pixabay

Varenie na pare je zdravé
foto: pixabay

Tento praktický hrniec má až 9 funkcií

Tento praktický hrniec má až 9 funkcií


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.