Vianočné vykrajovačky – pripravte si sladké sviatky

Pečivo patrí ku koloritu Vianoc foto: pixabay

Jana Beňová Téma 1. októbra 2021 0

Vianočné vykrajovačky frčia pred Vianocami, keď v domácnostiach pripravujete pečivo. Asi najviac používate vianočné vykrajovačky na medovníky

Vianočné vykrajovačky - navigácia v článku

Pečivo patrí ku koloritu Vianoc foto: pixabay

Medovníky alebo linecké koláče chutia rovnako, či majú tvar hviezdy alebo anjela. No tieto sladké pochúťky majú na sviatky aj dekoračnú funkciu, preto si na ich tvare dávame záležať.

Vykrajovačky sú kusové, ktoré nezaberú veľa miesta pri uskladnení a dajú viac práce s vykrojením každého kúska. Na trhu sú aj vykrajovacie formy zo zdravého plastu, ktoré vykroja naraz 28 kúskov cesta. Tie sú na skladovanie trochu väčšie. A pomocníkom je aj silikónový váľok na cesto, ktorý je nepriľnavý.

Vianočné vykrajovačky – zamúčené pečenie

Pečivo na sviatočný stôl je už tradične pekne ozdobené. Na to slúžia súpravy s vreckami a špičkami, alebo cukrárska zdobiaca ceruzka. Dokonca v niektorých si náplň môžete odložiť v uzatvárateľnej odmerke na druhý deň.

Čítajte aj: Vianočné svetelné dekorácie vytvoria milú atmosféru

Viac vykrajovačiek

Už môžu byť Vianoce foto: pixabay

Už môžu byť Vianoce
foto: pixabay

Už je napečené foto: pixabay

Už je napečené
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.