Noni alebo morinda má 140 aktívnych látok

Noni je ovocie, ktoré najdlhšie jedia v Polynézii foto: pixabay

Jana Beňová Téma 1. októbra 2021 0

Viete, čo je to noni? Je to výživné ovocie z oblasti Tichomoria, inak morinda citrifolia, ktorého benefit najlepšie poznajú tamojší domorodci. Už sa rozšírilo aj do iných oblastí ako je Havaj, Panama či India.

Vyzerá neurčito, tak trochu pripomína šišku, celer alebo zemiak. Zlepšuje stav vlasov, nechtov a pokožky. Má antibakteriálne účinky  a je to ďalší silný antioxidant z prírody.

Noni - navigácia v článku

Noni je ovocie, ktoré najdlhšie jedia v Polynézii foto: pixabay

Morinda citrifolia je veľmi horké žltkastozelené ovocie, ktoré rastie v tropickej oblasti. Odpudzuje zápachom, no obsahuje bohaté množstvo vitamínov a minerálov.

V ľudovom liečiteľstve ju používali na desiatky chorôb. Radia ju aj na depresie, bolesti hlavy, poruchy trávenia, stimuláciu imunitného systému. Podporuje správne fungovanie bielkovín a endorfínuhormónu šťastia.

Noni z trópov pre vyčerpaných

Tropické ovocie obsahuje látky, ktoré podporujú u človeka energiu nielen pri fyzickom, ale aj pri duševnom výkone. Je to silný antioxidant, ktorý čistí telo od voľných radikálov a toxínov. To ho zariadilo k doplnkom výživy, ktorý podporuje mladosť.

Má až 140 aktívnych látok, ako sú vitamíny  A, B1, B2, B3, B6, B12, C a E. Nezaostávajú ani minerály ako horčík, zinok, selén, meď, fosfor, železo či draslík.

Dostaneme kúpiť ako šťavy, tablety, ktoré obsahujú rozomleté ovocie, čaj alebo sirup. Morinda sa aj súčasťou kozmetických prípravkov.  

Čítajte aj: Arónia čiernoplodá je skutočná vitamínová bomba

Viac výrobkov z noni

Morinda vyzerá neurčito, ako šiška, zeler či zemiak foto: pixabay

Morinda vyzerá neurčito, ako šiška, zeler či zemiak foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.