Orientálne koberce – ktorý z nich je ten zázračný?

Klasický koberec zútulní priestor

Jana Beňová Téma 29. augusta 2021 0

Orientálne koberce boli v rozprávkach zázračné. Keď sa pozriete na tie, ktoré pre vás vybrala naša dizajnérka, zistíte, že aj v skutočnosti sú zázračné. Robia ich takým najmä pestré a krásne vzory. Ako ich zapasujete do interiéru?

Orientálne koberce - navigácia v článku

Klasický koberec zútulní priestor

Pre orientalny štýl platí, že menej je viac. Miestnosť dýcha priestorom a prírodnými, ale aj výraznejšími farbami. Je zariadená striedmo, zato každý kúsok viac vynikne. Nie je preplnená nábytkom, tento štýl obľubuje minimum zariadenia. Zato sa používajú rôzne, vzájomne skombinované vzory na stených aj kobercoch.

Doplnkov je málo, môžu byť aj vo veľkosti XXL. Napríklad veľká váza na kvety. Orientálny štýl nepracuje s bielou, má radšej tažké kúsky tmavého dreva, ale aj bledý nábytok.

Orientálne koberce a orientálne doplnky

K orientálnemu kobercu, ktorý rozprestrel po miestnosti krásne tvary výrazných kvetov, zvoľte jednofarebný nábytok.“Tradičný Orient vychádza z nízkeho nábytku, ale nič nepokazíte, keď zvolíte aj iný. Z materiálov obľubuje prírodné materiály ako juta, drevo, či bambus,“ povedala dizajnérka Katarína Olexová.

Čítajte aj: Konferenčný stolík z masívu slúži a prekvapuje

Ďalšie koberce

Ďalšie orientálne koberce

Orientálne vzory sú veľmi zaujímavé foto: pixabay

Orientálne vzory sú veľmi zaujímavé
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.