Termoska na čaj udrží teplotu 6 až 8 hodín

Termoska na čaj - pomocník na výlety foto: adobestock

Jana Beňová Téma 5. augusta 2021 0

Chystáte sa do prírody na túru, dlhšiu prechádzku alebo na piknik? Termoska na čaj sa vám zíde v každom ročnom období. V  jarnej, zimnej a jesennej prírode vám dobre padne teplý čaj, ktorý vás zahreje, alebo teplá káva, ktorá vás aj vzpruží. Na leto si v nej môžete zobrať so sebou studenú vodu, v horúčavách vás osvieži. 

Všímate si, koľko ľudí si drží ráno v ruke termosku a ponáhľa sa do práce. Aj napriek tomu, že si môžu na pracovisku nápoje uvariť alebo kúpiť v bufete. No majú radšej svoju vlastnú kávu, svoj bylinkový čaj alebo svoje smoothie.

Voľakedy sa termoska využívala najmä v zime a na cestovanie. Dnes je v permanencii po celý rok. V lete si v nej prenesiete studenú kávu, studenú vodu a sladkú zmrzlinu. Zbalíte si ju do práce, na kúpalisko, do prírody i na tréning.

Termoska na čaj udrží nápoj teplý

Je vyrobená z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele, vonkajší obal má z odolného plastu. Má dvojstenné nerezové telo a nerezové viečko so silikónovým tesnením. Výrobca uvádza, že je nerozbitná. Zmestí sa vám do nej do pol litra tekutiny. Viečko slúži ako pohárik. Zátku netreba pri nalievaní odskrutkovať, stačí stlačiť a nalievať.

Nerezový materiál termosky udrží teplo aj 6 až 8 hodín, zatiaľ čo termohrnčeky 3 až 4 hodiny, tvrdia ľudia v internetových diskusiách.

Termosky na kávu a čaj sú aj dizajnové

Ak očakávate od termosky viac, skúste dizajnové.  Majú pôvabné tvary a farby,  v kuchyni slúžia aj na dekoráciu.  Niektoré sú guľaté, inšpirované glóbusom.

  • rukoväť je bližie k zobáku na nalievanie, čo je záležitosť lepšej ergonómie
  • systém na nalievanie je vymyslený tak, že nekvapnete na obrus
  • vnútorná nádoby termosky je z borosilikátu 

Čítajte aj: Rýchlovarné kanvice – a máte čaj o piatej

Viac fliaš a termosiek

Aj tu sú termosky

Termoska na čaj, ktorý zahreje foto: pixabay

Termoska na čaj, ktorý zahreje
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.