Trampolíny sú populárne a zábavné, vyskáčete na nich kilá

Trampolíny pre deti a dospelých foto: pixabay

Jana Beňová Téma 14. augusta 2021 0

Chcete si spevniť svalstvo, pritom schudnúť a ešte sa aj zabávať? Receptom je jednoznačne trampolína. Pravidelné skákanie dokáže s vašim telom zázrak,  stratíte na nej nadbytočné kilá. Trampolíny pre deti a dospelých sú navyše zábavné a hravé. Zlepšujú kondíciu a posilňujú svaly bez nadmerného zaťaženia kĺbov.

Trampolíny - navigácia v článku

Trampolíny pre deti a dospelých foto: pixabay

Na youtube sú desiatky videí s hromadným cvičením na trampolíne. Každý cvičenec má menšiu trampolínu, kde skáče podľa návodu skúseného precvičovateľa. Cvičia ženy, muži i deti. Z dynamického skákania na hudbu srší energia a dobrá nálada. Výsledky na ich svaloch aj vidieť.

Uvažujete aj vy o kúpe trampolíny domov? Nie je to vysoká investícia. Nemusíte chodiť na cvičenie a platiť zaň, a užije si ju celá rodina, nasmejete sa na nej, upevníte si fyzickú i dušenú kondíciu. Dôležité je, aby ste na toto náradie našli miesto. Ak máte záhradu, tak je problém vyriešený, môžete si vybrať z väčších druhov.

Trampolíny skrývajú desiatky oceľových pružín

Väčšie trampolíny majú 50 až 80 pružín, ktoré vám uľahčujú skákanie a zvyšujú z neho pôžitok. Skáčete na ploche z polypropylénu, s vrstvou proti UV žiareniu. Moderné trampolíny sú stabilné, pevné a bezpečné.

V panelákovom byte  je ideálna najmenšia trampolína, ktorá má priemer 96 centimetrov. Aj keď má iba 32 oceľových pružín,  skáče sa na nej tiež fajn. Najviac ju využijú deti priamo v detskej izbe.

Takto rozhýbete aj tie deti, ktoré majú silný vzťah k počítačom. Táto trampolína sa dá celkom ľahko preniesť, má iba 25 kilogramov. A keď vám deti vyrastú a pôjdu na internát, tak ju predáte.

Čítajte aj: Nadzemné bazény a záhradná sprcha – vyzbrojte sa na horúčavy

Viac trampolín

Deti odtiaľ nedostanete foto: pixabay

Deti odtiaľ nedostanete
foto: pixabay

Dieťa skáče na trampolíne foto: pixabay

Dieťa skáče na trampolíne
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.