Zavlažovanie dažďovou vodou je dobré aj pre rastliny

Zavlažovanie záhrady

Jana Beňová Téma 17. septembra 2021 0

Zavlažovanie záhrady riešia obyvatelia rodinných domov a záhradkári. Používanie odpadovej vody na polievanie je ekologický spôsob, ktorí poznali aj naši praprastarí rodičia. Vedeli, že táto voda je pre rastliny prospešnejšia a bude z nej dobrá úroda. Preto mali vždy na záhrade sud na dažďovú vodu.

Zavlažovanie - navigácia v článku

Zavlažovanie záhrady

Sudy na zavlažovanie úrody sú dnes dizajnovo zaujímavé a vyšperkované. Niektoré majú terakotový imidž, že by ste na ne nepovedali, že sú z plastu. A to z pevného plastu, ktorý odoláva vysokým teplotám. Majú dve diery – jednu na hadicu, druhú na kohútik. Zhora je miska, v ktorej sa dajú pestovať kvety.

Môžu sa umiestniť pod odkvapové rýny, kde sa zachytí najviac vody, alebo do záhrady. Využijete ich na zalievanie záhonov. Môžete si vybrať veľkosti – 360, 310, 210 litrov.

Na zavlažovanie je dažďová voda výborná

Prečo je dobré polievať dažďovou vodou? Dažďová voda je mäkká a čistá. Niekde čistejšia ako voda z prameňov. Okrem polievania ju môžete používať na pranie, umývanie dlážky, zalievanie toalety. Po umývaní okien nezanecháva biele šmuhy, lebo nie je mineralizovaná. A samozrejme šetríme vodu i peniaze.

Keď v sude zachytíte dažďovú vodu, potrebujete hadice alebo krhly na polievanie. Vyberte si povedzme zmršťovaciu hadicu, ktorá sa pri tlaku vody až trojnásobne predĺži. Okrem údržby záhrady ju použijete aj na čistenie chodníkov. K hadici vám zabalia aj redukcie, rýchlospojky a striekacie pištole.

Čítajte aj:  Samozavlažovacie kvetináče na voňavé muškáty

Viac potrieb na zavlažovanie

Hadice a zavlažovače

Zavlažovanie dažďovou vodou je zdravé a ekologické foto: pixabay

Zavlažovanie dažďovou vodou je zdravé a ekologické
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.