Akupresúrna podložka – stimuluje chodidlá a uvoľňuje

Akupresúrna podložka s kamienkami foto: pixabay

Jana Beňová Téma 11. septembra 2021 0

Chcete si zmierniť tlak zo stresu? Budete prekvapení, ako vám pomôže akupresúrna podložka. Podľa čínskej medicíny sú chodidlá nôh spojené s vnútornými orgánmi. A keď stimulujete chodidlo, stimulujete aj orgány, ktoré pookrejú a uvoľníte sa.

Akupresúrna podložka - navigácia v článku

Akupresúrna podložka s kamienkami foto: pixabay

Akupresúrna podložka je výbornou pomôckou, ktorá sa zíde v každej domácnosti. Ak si ju vyberiete tú s kamienkami, nahradí vám chôdzu naboso po chorvátskej pláži. Ak máte sedavé zamestnanie, problémy s chrbtickou a bolesti hlavy, je to táto pomôcka pre vás dobré riešenie.

Používate ju tak, že po nech chodíte alebo na nej ležíte. Tým stimulujete body na chodidlách, alebo na svaloch chrbtice. Stláčanie reflexných bodov  podporuje funkciu orgánov tela a cirkuláciu krvi. A najmä zaženie stres.

Že nemáte čas postávať na podložke? Tak ju používajte počas žehlenia. Niektoré podložky majú navyše aj magnety. Tie ovplyvňujú, že vám energia blahodarne rozprúdi v celom tele.

Akupresúrna podložka i roler

Ak nie podložka, tak vám sadne možno masážny roler. Prekrvíte si ním dolné končatiny, podporíte imunitu a funkcie dôležitých orgánov.

To isté dosiahnete aj akupresúrnym rotačným diskom, ktorý je navyše aj pomocníkom pri štíhlej línii a kondičke. Pravidelným cvičením podporíte rýchlejšie spaľovanie tuku v partiách, kde sa tuk ukladá.

Čítajte aj: Masážne prístroje masírujú cez chodilá aj vaše orgány

Ešte viac masážnych pomôcok

Viac vankúšov s masážnymi loptičkami

Stimulácia chodidiel je dôležitá foto: pixabay

Stimulácia chodidiel je dôležitá
foto: pixabay

💡 TIP na produkt - Sedací vankúšik s masážnymi loptičkami Linda
Fialový sedací vankúšik s masážnymi loptičkami Linda Vrňáková Bloom, Ø 65 cm | Bonami

Sedací vankúš je fajn na cvičenie jogy i meditáciu i na sedenie. Je vyplnený masážnymi loptičkami a má veľmi kvalitný poťah. Sedením si masírujete sedacie svaly. 


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.