Balzam na nohy ošetrí nohy, ktoré vás nesú

Balzam na nohy patrí ku kozmetike foto: pixabay

Jana Beňová Téma 27. septembra 2021 0

Nohy vás nesú počas celého života. A pritom sa niekedy viac staráte o pleť na tvári, ako o pokožku nôh. Balzam na nohy by mal byť súčasťou dennej kozmetiky. Ako sa starať o nohy?

Balzam na nohy - navigácia v článku

Balzam na nohy patrí ku kozmetike foto: pixabay

Len si uvedomte, koľko razy ste boli na kozmetike, koľko krémov a výživných sér ste dopriali vašej tvári. Venovali ste toľko pozornosti aj regenerácii nôh? Pritom nohy vás nesú po celý život. Hovorí sa, že nimi obehnete aj štyri razy celú zemeguľu.

Na chodidlách sú nervové zakončenia, cez ktoré je možné masážou stimulovať orgány na tele. Čo je dobré urobiť pre vaše nohy?

Balzam na nohy nestačí

1. Doprajte si masáž nôh. U nás to nie je veľmi rozšírené, no v ázijských krajinách masáž nôh ľudia využívajú oveľa viac a vraj sa cítia po nej ako znovuzrodení.

2. Skúste akupresúru. Stláčajte si akupresúrne body na chodidlách, je na to  množstvo kníh a článkov v časopisoch. Jeden reflexný bod stimulujte 5 až 10 sekúnd, ale nemali by ste pri tom cítiť silnú bolesť. Alebo si masírujte celé chodidlá aj bez znalosti akupresúrnych bodov a pravdepodobne ich zasiahnete.

3. Existujú rôzne akupresúrne podložky a šľapky, ktoré vám stláčajú akupresúrne body bez toho, aby ste vyvinuli nejakú námahu. Prekrvia vám chodidlá, čo pôsobí pozitívne na váš organizmus.

4. Urobte si doma kúpeľ nôh v soli, môžete použiť aj kuchynskú. Je to vynikajúce, keď máte pocit, že na vás ide chrípka. Po 10 minútovom kúpeli si nohy nakrémujte a natiahnite hrubé ponožky.  Zistíte, že sa cítite lepšie.

5. Píling je výborný aj na chodidlá, nielen na pleť. Odstraňuje odumreté bunky a vyhladzuje päty.

6. Podstúpte pedikúru, kde vám odstránia zrohovatelú kožu na pätách. Alebo si kúpte elektronický prístroj, ktorým to zvládnete sami. Stvrdnutú kožu si tak rýchlejšie, pohodlnejšie a bezpečne odstránite kedykoľvek v pohodlí svojho domova. Odstraňovanie kože je jednoduché a bezbolestné, platí zásada, že na stvrdnutú pokožku sa nesmie príliš tlačiť.

7. Ošetrujte si nohy každý večer krémom s hydratačným účinkom alebo použite balzam na nohy. Zanechávajú pocit sviežich a hladkých nôh. Ak vás trápi extrémne suchá pokožka, vyskúšajte si viac krémov či balzamov, aby ste našli vyhovujúci.

Balzam na nohy s prídavkom prírodných olejov foto: pixabay

Balzam na nohy s prídavkom prírodných olejov
foto: pixabay

Prírodné látky v balzame

  • med, kurkuma, zázvor – zlepšujú prekrvenie pokožky
  • myrha – pokožku posilňuje, čím odoláva tvorbe pľuzgierov
  • nechtík – pôsobí protizápalovo
  • včelí vosk – dodáva hebkosť
  • harmanček – upokojuje
  • avokádový olej  – vyživuje
  • mandľový olej – zvlhčuje a vyživuje
  • čajovník – antibakteriálny účinok

Čítajte aj: Včelie sviečky – čistia vzduch a uľahčujú dýchanie

Viac prípravkov na nohy

Masáž chodidiel foto: pixabay

Masáž chodidiel
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.