Budíky sú inteligentné, reagujú na tlesknutie

Červený budík je aj krásnym doplnkom v spálni foto: adobestock

Jana Beňová Téma 1. októbra 2021 0

Budíky voľakedy nemali, ale mali na dvore kohúta. Jeho kikiríkanie budilo ľudí a oni poskákali z postele. Lenže kohúty dnes nie sú bežnou súčasťou domácností. Na trh prichádzajú rôzne druhy výkonných budíkov. Dokonca aj také, pred ktorými iba lúsknete prstami a oni vám ukážu presný čas.

Pozrite si dizajnový budík od holandskej značky Karlsson. Má pravý budíkovský tvar, trošku retro. Budíky talianskej firmy Lowell charakterizuje taliansky cit pre dizajn.

No a napokon vám predstavujeme výrobky firmy Ginko. Ich budíky spĺňajú požiadavky moderného a nadčasového dizajnu. Vyzerajú ako drevená kocka, ktorá spustí alarm minútovým pípaním a ťahá vás z postele. Už nikdy nezaspíte. Okrem času vám tiež ukáže aktuálny dátum a teplotu.

Budíky reagujú na tlesknutie

„Budík Ginko sa inak správa v tichu a hluku. V tichu je budík zhasnutý, stačí však tlesknúť či na neho poklopať a ukáže presný čas. Keď ostane okolo ticho, číslice nevidíte a v noci vás neruší,“ hovorí architektka Katarína Olexová.

Zaujímavosti o čase

  • prvý budík mali v roku 1380 v norimberskom kláštore, kde mal budiť mníchov, aby ráno nezaspali
  • presný čas oznamovali kostolné hodiny, zvonili na bohoslužby
  • na dedinách mali neskôr hlásnikov, ktorí bubnovali a hlásili: Odbila dvanásta hodina…

Čítajte aj: Nástenné hodiny do kuchyne – majte vždy prehľad o čase

Viac moderných budíkov

Viac budíkov

Náš favorit

U nás vyhral Biely budík s bielym LED displejom Gingko Brick Click Clock. Je nenápadný. Môžete si na ňom vypnúť alebo naopak nastaviť permanentné zobrazovanie hodín. V noci vás nebudú oslepovať, lebo jas sa od 21. hodiny do 07. ráno o polovicu zníži.

Moderný budík v tvare kocky

Moderný budík


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.