Drevený záhradný nábytok na posedenie pod hviezdami

Drevený záhradný nábytok foto: pixabay

Jana Beňová Téma 27. apríla 2021 0

Rozšírte si obytný priestor do záhrady. Umožní vám to drevený záhradný nábytok z  akácie,  eukapyptu, agátu či  bambusu. Stolík a k nemu stoličky, prípadne lavica. Záhradný nábytok vám poskytne letné miesto na večere pod šírym nebom. Posedíte si za ním rovnako ako za jedálenským stolom v kuchyni.

Drevený záhradný nábytok má štýlový a nadčasový dizajn. Stoličky môžete zložiť a zasunúť pod stôl, získate priestor v čase, keď ich nepoužívate. Na stole je otvor na umiestnenie slnečníka, ktorý sa vám aj podvedčer pri zapadajúcom slnku zíde.

Ak chcete mať stôl a stoličky, ktoré sú z rovnakého dreva a funkciami do seba zapadajú, zvoľte si sety. Stoličky zvlášť v setoch sú variabilné, môžete ich nastaviť na niekoľko pozícií a niektoré sú ergonomicky tvarované. Najmenšie sety, malý stôl a dve stoličky v prirodzenej farbe dreva, sú určené na balkóny. Spríjemnia vám atmosféru pri rannej káve alebo večernom pozorovaní hviezd. Sedenie z prírodného materiálu má štýl a vyzerá reprezentačne.

Drevený záhradný nábytok – druh dreva

  • akácia rastie v trópoch a subtrópoch, má šedohnedú farbu, je trvanlivá a tvrdá
  • eukapytus je tvrdé exotické drevo, ktoré odoláva poveternostným podmienkam, má medovo-hnedú farbu, a je extréme tvrdé a trvanlivé
  • agát rastie v slovenských lesoch, je to rýchlorastúca drevina, predurčená aj na vonkajšie použitie, má dlhú životnosť, vydrží cca 40 rokov, po rokoch chytí zlatohnedú farbu
  • nábytok je ošetrený olejom

Záhradný nábytok z masívu je aj ergonomický

Bojíte sa, že by drevo tlačilo? Zbytočne, drevený nábytok tiež poskytuje pohodu. Niektoré drevené stoličky sú dnes ergonomicky tvarované. A okrem toho si ich aj môžete vystlať mäkkými sedákmi, opierkami a vankúšikmi.

Ak očakávate čo najväčšie pohodlie, vyberte si stoličky, ktoré sú variabilné,  ponúkajú až 5 polôh. V jednej polohe môžete večerať, v inej čítať knihu a v ďalšej relaxovať. Stoličky i stoly sa dajú ľahko zložiť a uskladnením zaberajú minimum miesta.

Ak vám záleží na odtieni dreva, vyberajte si podľa neho. Ale výrobky zo všetkých druhov dreva sú pekné a dajú sa s nimi zladiť ďalšie doplnky. Skôr by sme odporúčali pozerať sa po čo najväčšej variabilite a funkcii nábytku.

Čítajte aj: Slnečníky do záhrady i na pláž, darujte si tieň

Viac záhradného nábytku


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.