Sedenie na balkón – vytvorte si letnú obývačku

Sedenie na balkón foto: pinterest

Jana Beňová Téma 25. septembra 2021 0

Vytvorte si na balkóne letnú obývačku, kde budete piť kávu, večerať a naplno oddychovať. Je fajn užívať si letný večer v papučiach a pod hviezdami. Ako si zariadite vonkajší priestor? Vybrali sme pre vás sedenie na balkón, stolík na balkón, solárne lampy a prostriedky proti hmyzu.

Najskôr treba na balkóne po dlhej zime upratať a umyť nánosy prachu. Vyberte si exteriérový koberec, ktorý vám vonkajší priestor zútulní počas celého leta.

„Základom sedenia na balkóne sú stoličky. Sú pohodlnejšie s mäkkým sedákom a vankúšom na opierku. V prípade chladnejšieho počasia majte v rezerve vonkajšiu deku. K stoličke patrí stolík, aspoň malý na kávu. Existujú minimalistické sklápacie stolíky, ktoré sa namontujú na zábradlie. Je to dobré riešenie pre malé balkóny,“ hovorí bytová dizajnérka Katarína Olexová.

Sedenie na balkón sa nezaobíde bez kvetov

Nechajte svoj balkón rozkvitnúť muškátmi alebo inými kvetmi. Najviac si budete pochvaľovať samozavlažovacie kvetináče, ktoré nevyschnú ani počas vašej dovolenky.

Poradíme vám špecificky tvarovaný črepník, akoby bol zospodu naseknutý. Upevníte ho priamo na zábradlie aj bez akéhokoľvek vešiaka. Kvety sú symbolom leta, navodia typickú letnú voňavú a farebnú atmosféru. Váš balkón sa stane príťažlivejším. 

Poradíme vám, čo platí na hmyz

Do zeme v čprepníku zapichnite solárne lampy rôznych tvarov. Zábradlie si olemujte svetelnou solárnou reťazou. Cez deň sa nabije svetlom, večer svieti a vyčaruje romantickú atmosféru. Užívajte si leto naplno a oddychujte.

Že vám vonku kazí radosť dotieravý hmyz? Aj pre to sme vybrali repelentné sviečky s étrickým olejom Citronella. Ich svetlo bzučiaky odplaší svojim voňavým plameňom. Hmyz ani do bytu nevpustite. Stačí, ak si dáte na dvere moskytiéru, ktorá sa skladá z dvoch častí. Rozpojíte ich, keď prechádzate cez dvere a obe časti sa pomocou silných magnetov samé spoja.

Čítajte aj: Záhradné kvetináče – vaša terasa rozkvitne

Viac dreveného záhradného sedenia

Viac vonkajších svetiel

Sedenie na balkóne je vždy dobrý nápad foto: pixabay

Sedenie na balkóne je vždy dobrý nápad
foto: pixabay

Veľký výber záhradného nábytku


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.