Lavica do kuchyne zbližuje ľudí a dýcha minulosťou

Lavica v kuchyni ušetrí miesto a dobre poslúži

Jana Beňová Téma 28. mája 2021 0

Lavica do kuchyne je kus nábytku, ktorý poznali aj naši predkovia. Aby nemuseli sedieť na zemi, vyrobili si jednoduchý, lacný a účelný nábytok na sedenie. Bola to z núdze cnosť. Dnes sa lavice vracajú ako hit. Majú mágiu minulosti a šetria miesto v kuchyni. A navyše zbližujú ľudí. Prečo? Čítajte ďalej.

Lavica do kuchyne - navigácia v článku

Lavica v kuchyni ušetrí miesto a dobre poslúži

Všimnite si, že lavice bez operadiel majú v krčmách, na salašoch i na terasách mnohých reštaurácií. Ľudia sú tam k sebe bližšie. Operadlá opticky neoddeľujú ľudí medzi stolmi, netvoria teda ani psychologickú prekážku ľudského kontaktu. Štamgasti sa rozprávajú, aj keď sedia za iným stolom.

Lavica do kuchyne podporuje konverzáciu

Lavice majú ešte jednu výhodu. „Nemáte sa kde oprieť, tak sa nakloníte k spolustolovníkovi oproti. Je to gesto, ktoré podporuje konverzáciu. Akoby ste povedali: Rozprávajme sa, som tu pre teba. Vlastne ani nie je dôvod opierania sa. Za stolom jete polievku, krájate mäso a oblizujete šľahačku z viedenskej kávy v miernom predklone. Pri tom všetkom by bolo nezmyselné pritláčanie chrbtice k operadlu,“ povedala architektka Katarína Olexová.

A ak sa vám zdá byť stolovanie na lavici pridlhé, kávu si so spoločnosťou môžete vychutnať aj na pohodlnej sedačke v obývačke.  Bude to bodka za spoločným obedom.

Lavicu si zvoľte do kuchyne, kde je menej miesta. Kúpte si tri-štyri stoličky a na dĺžku stola jednu lavicu. Lavice sú čalúnené alebo drevené, dá sa na ne prehodiť deka či vankúš. Vhodné sú aj na chalupu.

Čítajte aj: Rozkladacie jedálenské stoly stmeľujú známych a rodinu

Viac lavíc do kuchyne

Lavica je v kuchyni praktická foto: pixabay

Lavica je v kuchyni praktická
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.