Námornícky štýl v interiéri – vás osvieži morom

Námornícky štýl v interiéri foto: pixabay

Jana Beňová Téma 17. októbra 2021 0

Námornícky štýl v interiéri je vždy dobrý nápad. Nezostárne a osvieži. Je ako závan od mora. Pristane ženám  i mužom. Výrobky s touto témou treba vo vnútrozemskej krajine naozaj hľadať.

Námornícky štýl v interiéri - navigácia v článku

Námornícky štýl v interiéri foto: pixabay

Námornícky štýl v interiéri vznikol z námorníckeho bavlneného trička, ktoré je posiate pravidelnými bielymi a modrými horizontálnymi pruhmi. Podľa wikipédie majú námornícke pruhy svoj pôvod v Bretónsku. Miestni námorníci a rybári sa okolo roku 1800 chceli odlíšiť od ostatných národností.

Ich tričká z bavlny ich ochránili pred nepriaznivým počasím. Boli také výrazné, že v nich spozorovali námorníka vo vode, ak prepadol cez palubu. Neskôr sa stali francúzskymi oficiálnymi uniformami, ktoré postupne prebrali aj inde.

Námornícky štýl v interiéri  – môže za to Coco

Prúžky v móde objavila aj Coco Chanel pre svoju námornícku kolekciu. Potom si ich postupne obľúbili ženy a muži po celom svete.

Námornícke prúžky prenikli aj do bytového interiéru. Rozliezli sa po kobercoch, sedačkách, uterákoch, na posteľnú bielizeň i po vankúšoch. Bielo modré prúžky s námorníckou modrou (navy blue 405) sú pôvodné. Neskôr produkovali prúžky s iným odtieňom modrej alebo iba bielu s modrými kotvami, kormidlami či člnmi.

Do interiéru prinášajú štýl a závan dovolenky. Tento štýl naznačí iba kombinácia bielej a námornícky modrej, bez prúžkov či kotiev.

Čítajte aj: Morské doplnky do interiéru s motívom Stredomoria

Námornícka kolekcia

Námornícka modrá v interiéri je nadčasová foto: pixabay

Námornícka modrá v interiéri je nadčasová
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.