Prestieradlá na postele – spánok na kvalitnej plachte

Plachta a návlečka vedia urobiť parádnu atmosféru v spálni foto: pixabay

Jana Beňová Téma 4. júla 2021 0

Vybrali sme pre vás prestieradlá na postele. Doprajte si spánok ako na kráľovskej posteli. Či si už zvolíte bavlnenú jersey plachtu, plachtu z bavlneného úpletu alebo elegantný satén. Prestieradlá sa denne dotýkajú vášho tela, prispievajú ku komfortu vášho oddychu.

Prestieradlá na postele - navigácia v článku

Plachta a návlečka vedia urobiť parádnu atmosféru v spálni foto: pixabay

V hoteloch menia plachty každý deň. V domácnosti ich denne meniť nemusíte. Stačí raz alebo dva razy za týždeň. Plachta chráni matrace, zabraňuje ich znečisteniu a zjemňuje lôžko.

Plachty kupujte na rozmery postele a perte ich iba na predpísanej teplote. Biele plachty už nahrádzajú farebné rôznych materiálov. Vyberajte si ich podľa pocitu, čo vám sadne.

Prestieradlá na postele  – vyberte si kvalitu

Bavlnená plachta jersey – je jemná, hladká a priedušná, ľahko sa z nej odstraňujú nečistoty. Okolo plachty je gumička, pomocou ktorej sa napne na posteľ.

Napínacie prestieradlo -z kvalitného bavlneného úpletu s prímesou elastanu je veľmi pružné. Tiež má po krajoch gumičku, čím sa ľahko napne na matrac.  Perfektne drží tvar a zachováva si farby aj po mnohých praniach.

Saténové prestieradlá  – sú vhodné k saténovým, ale aj k bavlneným obliečkam. Vďaka atlasovej väzbe tkaniny sú pevné a kvalitne spracované. Žehlite ich mierne navlhčené.

Vyberte si aj obliečky: Obliečky bavlnené – majú príchuť luxusu a pohodlia

Viac kvalitných prestieradiel

Prestieradlá na postele - meniť ich treba minimálne raz do týždňa foto: pixabay

Prestieradlá na postele – meniť ich treba minimálne raz do týždňa
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.