Vintage koberec má atmosféru minulosti

Koberec vintage prináša atmosféru minulosti

Jana Beňová Téma 1. júla 2021 0

Vintage koberec padne do interiéru vo vintage alebo retro štýle. Koberce verne napodobňujú stariny, akoby sa zachovali na starej stodole alebo dokonca na zámku. Sú úmyselne vyblednuté, zahmlené, nepravidelné. Ale všetky krásne.

Vintage koberec - navigácia v článku

Koberec vintage prináša atmosféru minulosti

„Chcete zaujímavý interiér s nádychom starej dediny? Koberec v starodávnom štýle  zlaďte s jedným či s dvomi kúskami starého nábytku. Dozdobte drobnosťami ako je starý džbán, misa či obraz,“ povedala architektka Katarína Olexová.  Nechceme sa úplne vrátiť do minulosti, iba ju naznačiť. Kombinujte preto staré s moderným, vtedy si štýl naozaj užijete.

Pripomína starodávny kúsok, ktorý nesie stopy storočí. Má historickú patinu a nejakú chybičku krásy ako vyskakujúcu hrdzu. Tento štýl sa snaží napodobniť túto krásu minulosti.

Vintage koberec sa ľahko zladí

Nie sú originály. Nektoré kúsky sú z akoby vydratej a vyblednutej tkaniny. Dajú sa zladiť aj s moderným, industriálnym aj romantickým nábytkom. Privolávajú domácku atomsféru minulosti.

Starodávny štýl má veľa podôb aj v nábytku. Zúžené nohy, retro tvary a línie. Ak ide o materiály, mramor, koža a meď mu dodávajú eleganciu. Ale nepohrdne ani kúskami zo starého dreva.

Skúste si dať do interiéru káblový telefón, čo najstarší písací stroj, pozlátené zrkadlo a dotknete sa minulosti. Možno stačí zavesiť na stenu obraz dedinskej ženy v nariasených sukniach, ktorý ste našli v dome po babičke.

 Čítajte aj: Vintage hodiny a vintage doplnky do bytu

Viac vintage kobercov a doplnkov

Nenápadný koberec

Nenápadný koberec


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.