Shaggy koberce a vankúše – sú strapaté ako tráva

Shaggy koberce sú obľúbené foto: pixabay

Jana Beňová Téma 11. septembra 2021 0

Máte radi koberce s vysokými vlasmi? Dostali názov z anglického slova shaggy, čo znamená strapatéchlpaté, neupravené. Vlasy majú dĺžku cca do 6 centimetrov a pod vašimi nohami sa zľahnú ako tráva. Kreslia tak nepravidelné svetelné odtiene. Nie je to chyba krásy, ale ledabolá elegancia, ktorú si ľudia obľúbili.

Shaggy - navigácia v článku

Shaggy koberce sú obľúbené foto: pixabay

Strapaté koberce vyrobili z prírodnej bavlny alebo umelého jemného polyesterového vlákna. Oba sú veľmi jemné, príjemné na dotyk, až máte chuť ich hladkať a láskať. Jemnosť cítia vaše ruky a nohy, koberce tak posilňujú domácu pohodu.

Koberce sú aj tepelným izolantom. Zvoľte si ich, ak chcete udržať v miestnosti teplo a šetriť energiu. Nachádzajú sa často pod sedačkou či pod stolom, aby udržali vaše nohy v teple.

Na shaggy koberce zoberte vysávač

Ako sa dá strapatý koberec udržiavať v čistote? Vysávajte ho ako každý iný koberec a nemajte pritom obavy, že ho poškodíte. Vlasy z koberca len-tak ľahko nevypadajú. Keď koberec povysávajte, mapy zmiznú, akoby sa tráva narovnala. Okrem vysávania ho môžete aj prášiť a tepovať. No dajte mu čas na poriadne vyschnutie.

Strapaté sú nielen koberce, ale aj vankúše, ktoré majú úžitkovú hodnotu a ozdobia aj interiér. Môžete ich prať na teplote 30 stupňov Celzia. Strapatý  koberec dobre vyzerá v interiéri so shaggy vankúšom, ak sú zladené farebne.

Čítajte aj: Vlnené deky v zime hrejú a v lete chladia

Viac kobercov shaggy

Viac vankúšov shaggy

Keď sa po koberci prejdete, zľahne ako tráva foto: pixabay

Keď sa po koberci prejdete, zľahne ako tráva
foto: pixabay

Koberce s vysokým vlasom sú jemné a príjemné

Koberce s vysokým vlasom sú jemné a príjemné


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.