Osobné váhy – vážte sa pre vaše zdravie

Osobné váhy strážia kilá foto: pixabay

Jana Beňová Téma 23. októbra 2021 0

Osobné váhy ukazujú orientačný stav vášho zdravia. Kým voľakedy poskytovali iba údaj o hmotnosti, dnes rozširujú výstupy o tuku v brušnej dutine či hmotnosti kostí. Dôležité je s odchýleným výsledkom niečo urobiť.

Nebojte sa vážiť. A to pravidelne, minimálne raz do týždňa. Odhoďte pri tom emócie a berte to ako rutinu. Údaje si starostlivo zapisujte do tabuľky, len takto zistíte trend.

Ak sa nadváha zvyšuje, treba s tým niečo urobiť. Začať sa efektívne hýbať, upraviť si stravu, zveriť sa do rúk odborníka. Rovnako postupujte aj v prípade získania iných údajov o kostiach, tuku či svalstve.

Čo vážia osobné váhy?

Merajú tuk, aj vnútorný, teda uložený v brušnej dutine, ktorý je nebezpečný. Jeho nadmerná hodnota totiž spúšťa problémy s chorobami srdca či vysokým tlakom.

Poskytujú údaj o hustote kostí, teda aké majú množstvo kalcia a ostatných minerálov. Hustota sa dá ovplyvňovať správnou životosprávou a cvičením, inak hrozí choroba rednutia kostí, teda osteoporóza.

Zmerajú tiež BMI  Body Mass Index a objem svalstva, priečneho aj pruhovaného. Ak chcete posilniť objem svalovej hmoty, zverte sa do rúk kondičného trénera. Dôležitý je údaj o obsahu vody v tele, pretože voda tvorí väčšinu nášho tela. Piť treba podľa odborníkov 2,5 litra vody denne, ale nie je vhodné vypiť veľa vody naraz.

Výhodou je, že si na modernej osobnej váhe viete nastaviť pamäť údajov pre istý počet osôb. Ak váha na displeji ukazuje, že ste prekročili niektorú z hodnôt, nezľaknite sa. Nie je to tragédia, ale impulz, aby ste problém riešili. Úprimne, osobná váha vám sama o sebe nezabezpečí, že schudnete. Ako sa hovorí v terminológii osobného rozvoja, je to len informácia o tom, že máte ísť do akcie.

Osobné váhy sú dizajnové

Váhy sú vyrobené z tvrdeného skla, len 6-milimetrového. Sú elegantné, estetické, dizajnové. Nemusíte sa za ne hanbiť ani v obývačke. No azda najlepšie vám poslúžia v kúpeľni alebo v spálni, kde sa môžete vážiť aj bez oblečenia alebo iba v nočnej bielizni.

Čítajte aj: Osobná digitálna váha s tukomerom – testujeme

Ďalšie osobné váhy tu

Viac osobných a diagnostických váh

Na dobrú postavu je treba aj cvičiť foto: pixabay

Na dobrú postavu je treba aj cvičiť
foto: pixabay

💡 TIP na produkt - Váha lekárska Omron BF511 Tyrkysová
Váha lekárska BF511 Tyrkysová

Omron BF511-T je monitor skladby ľudského tela s mnohými funkciami, krásnym dizajnom a za cenu primeranú kvalite. Sľubuje presnosť merania. Využije ho celá rodina.

Čítajte aj: Pomôcky na cvičenie – skáčte a cvičte do štíhlosti

Zaujal nás dizajn

Osobná váha Tomasucci Piede Cromo má štýl a je vysoko dekoratívna. Navrhol ju taliansky výrobca nábytku a bytových doplnkov Tomasucci. Pri vážení je treba mať nohu presne v strede a na tomto prístroji je stred zrejmý. V šľapaji. Predajca neuvádza, aké hodnoty okrem kilogramov poskytuje.

Atraktívna váhaz plastu od talianskeho dizajnéra

Atraktívna váha z plastu od talianskeho dizajnéra


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.