Pomôcky na cvičenie – skáčte a cvičte do štíhlosti

Ladné cvičenie foto: adobestock

Jana Beňová Téma 7. októbra 2021 0

Tešíte sa na leto, ale máte obavy, či sa zmestíte do plaviek? Tak poďte cvičiť. Pripravili sme pre vás pomôcky na cvičenie. Cvičte, bavte sa a páľte kalórie.

Pomôcky na cvičenie - navigácia v článku

Žena cvičí, kľačí na kolene a dvíha ruky k nebu

Bez karimatky na cvičenie sa nezaobídete. Začnite s jogou doma, najprv sa po zime rozhýbte. Na youtube máte veľa cvičení, vyberte si, čo vás bude baviť. Každý deň cvičte hodinu. Po mesiaci prejdite na pilates, má viac silových cvičení. Ak to čas dovolí, ráno alebo večer pridajte rýchlu chôdzu – 5000 krokov denne.

Na doma je fajn cvičenie na rotačnom disku s magnetom. Posilňuje brušné svalstvo, najmä šikmé brušné svaly a chrbát. Postavte sa na disk a točte sa do strán. Magnety pritom masírujú vaše nohy.

Pomôcky na cvičenie máte poruke

Zvoľte si trebárs gymnastickú loptu. Tiež s ňou nájdete cvičenie na internete. Zopár cvičení je v návode na použitie. Úžasné je cvičenie – ľah na loptu, čím si uvoľníte chrbticu. Na cvičenie s loptou však potrebujete viac miesta. Ak ho doma nemáte, skúste si nájsť hromadné cvičenie.

Veľmi dobré je aj švihadlo, ktoré využijete na ihrisku. Poskytne vám tréning výdrže a podporí spaľovanie tukov.

Čítajte aj: Cvičenie pre seniorov – rýchla chôdza za kondíciou

Viac pomôcok na cvičenie

Atraktívna mladá žena cvičí doma strečink

Začnite každé cvičenie strečingom
foto: adobestock

Žltá fit lopta a iné pomôcky na cvičenie doma

Fitlopta je na cvičenie i zdravé sedenie
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.