Relaxačné vankúše hýria rozmanitými tvarmi

Relaxačné vankúše foto: pixabay

Jana Beňová Téma 23. októbra 2021 0

Relaxačné vankúše už dávno nie sú iba štvorcové alebo obdĺžnikové. Hýria tvarmi, praktickými alebo ozdobnými. Napadlo by vám, že vankúš sa môže podobať na srdce, auto či panáčika z Človeče, nehnevaj sa? Netradičné tvary relaxačných vankúšov sú aj pre dospelých aj pre deti.

Relaxačné vankúše - navigácia v článku

Relaxačné vankúše foto: pixabay

Cestovatelia prišli na to, že klasické vankúše nie sú na cestách to pravé orechové. Vymysleli cestovný vankúšik, ktorý sa ako hrubý šál vinie okolo krku. Ak ho používate pri dlhom cestovaní v aute, vo vlaku, v autobuse alebo v lietadle, predchádzate bolesti krčnej chrbtice. Cestovný vankúšik sa právom zaradil medzi relaxačné vankúše. Na uvoľnenie krčnej chrbtice v posteli slúžia aj valčeky s polyesterovými guličkami.

Relaxačné vankúše zrelaxujú aj vaše kĺby

Načo vám je  1,5-metrový vankúš? Vyložite si naň nohu a ruku v ľahu, ktorý pripomína stabilizovanú polohu. Ideálne pri oddychu alebo pri zaspávaní. Preto sa vankúš volá Náhradný manžel. Pri tejto polohe si uvoľníte bedrový kĺb.

Ďalšie druhy netradičných relaxačných vankúšov ako srdiečko, figúrka či auto sú skôr zábavné a niektoré sú vyslovene pre deti. No viete ich využiť na relax.

Čítajte aj: Dekoračné vankúše spríjemnia váš byt

Viac relaxačných vankúšov

Dva vankúše na kresle v rozkvitnutej záhrade

Relaxačný vankúš využijete aj v záhrade
foto pixabay

Náš favorit

Naším favoritom je Náhradný manžel, 50 x 150 cm. Relaxačný vankúš použijete v posteli či v lete na terase. 


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.