Vitríny sú výkladné skrine vašej obývačky

Vitríny

Jana Beňová Téma 28. mája 2021 0

Vitríny sú presklené police na odkladanie dekorácií a rodinných pokladov.  Podľa slovníka výkladné skrine alebo presklené skrine. Pravdupovediac,  niektoré sa dizajnovo tak posunuli, že sú samé o sebe dekoráciou. Ponúkajú neopozeraný dizajn. Niekedy človek nevie, čo má skôr obdivovať. Či porcelán, sošky alebo unikátnu vitrínu.

Vitríny - navigácia v článku

Vitríny

Vitríny boli za socializmu plné všetkých svadobných darov, ktoré boli v obývačke vystavené od svadby až do smrti manželov. Boli to kávové a čajové servisy, ozdobené polievkové misy, koňakové a vínové poháre či sklenné dózy na cukríky. Vyhodiť ich alebo predať bolo za ich života nemysliteľné. Boli prienikom vkusu svadobných hostí s možnosťami vtedajšieho trhu.

Vitríny v obývačke vystavujú

„Vitríny dnes slúžia na výstavu umeleckých artekfaktov, ku ktorým majú domáci vzťah. Niektoré si kupujú sami tak, aby pasovali do dizajnu a boli blízke ich srdcu. K iným sa viažu spomienky na dovolenku. Výstava vo vitríne už nie je večná, zmena znamená život,“ hovorí architektka Katarína Olexová.

Vitrína je aj výborným priestorom na knihy, ktoré sú za sklom ochránené pred sadaním nadmerného množstva prachu. Patria tam aj rodinné fotky v efektných rámčekoch.

Niektoré kúsky majú vo vnútri svetelný zdroj, integrované bodové alebo pásové LED osvietenie. To je vyšší level  – pôsobia už ako vitríny v múzeách alebo citylight v uliciach.

Čítajte aj: Rozkladacie pohovky na spanie -slúžia vo dne v noci

Viac luxusných vitrín

Knižnica aj vitrína, na knihy i na dekorácie

Knižnica aj vitrína, na knihy i na dekorácie


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.