Skrinky do kúpeľne z masívneho dreva

Luxusná kúpeľňa s drevom a zeleňou foto: adobestock

Jana Beňová Téma 18. septembra 2021 0

Skrinky do kúpeľne z masívneho dreva? Ak máte radi kresbu dreva a kvalitu spracovania, prečo nie? Kúpeľňa bude mať exotickejší charakter, bude aj po rokoch bude vyzerať dobre.  

Skrinky do kúpeľne - navigácia v článku

Kúpeľňa s bielou vaňou v strede, v ktorej je veľa zelene

Čo by ste povedali na nábytok z akácie?  Akácia je tropický strom, ktorý má pôvodne korene vo Východnej Ázii a Južnej Amerike. Patrí do zoznamu rýchlorastúcich drevín. Má tvrdé a trvanlivé drevo, z ktorého voľakedy stavali lode. Takýto nábytok je tiež veľmi trvanlivý, vydrží dobrých pár rokov.

Bambus je tiež exotika, ktorá rovnako rýchlo rastie. Za deň sa vytiahne o  niekoľko centimetrov. Skrinky sú obľúbené, lebo pocitovo otepľujú interiér a ľahko sa s nimi manipuluje.

Tmavší nábytok navodí elegantný koloniálny štýl, bledší pôsobí teplejšie, uvoľňujúco a pohodovo. Drevená skrinka sa hodí nielen do kúpeľne, ale aj pod umývadlo v spálni. Dá sa doplniť košíkmi, čím dodáte nábytku štipku retra.  Drevené kúsky sa dajú kombinovať s výrobkami z kovu, špagátu alebo iných materiálov,“ hovorí dizajnérka Katarína Olexová.

Zaujímavé sú aj skrinky z orecha, čo je tvrdé, ale pružné drevo, ktoré má krásne letokruhy.

Skrinky do kúpeľne z masívneho dreva – ako ich udržiavať

Každý kúsok nábytku z masívu je unikátny, lebo drevo neustále pracuje.  Priamo na drevo by ste nemali dávať mokré uteráky.  Skrinky čistite vlhkou bavlnenou handričkou a hneď osušte.  Nepoužite na ne žiadne agresívne prípravky.

Čítajte aj: Doplnky do kúpeľne – používate ich denne, tak nech vyzerajú

Viac regálov do kúpeľne

Viac skriniek do kúpeľne


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.