Stojany na víno – otvorte špajzu pre vinotéku

Fľaše vína sú uložené v nástenných stojanoch, foto: pixabay

Jana Beňová Téma 7. augusta 2021 0

Stojany na víno sú praktickou pomôckou pre ľudí, ktorí si fľaškové darčeky šetria akože na horšie časy. Tie, ktoré sme vám dnes vybrali, sa môžu použiť do kuchyne, ale aj do špajze či pivnice. Môžete si vybrať aj ďalšie pomôcky pre vinárov, či už poriadny otvárač fliaš, chladiacu misu, alebo prevzdušňovač na víno. Skvelým darčekom je set na varené víno. Alebo rovno malú vinotéku.

Stojany na víno - navigácia v článku

Fľaše vína sú uložené v nástenných stojanoch

Prečo by sa malo víno uskladňovať na ležato? Aby sa korok dotýkal vína. Korok chráni víno pred prístupom nežiaduceho vzduchu, ktorý by mohol negatívne ovplyvniť jeho kvalitu. Víno musí ležať, aby vedelo rozvinúť svoje chute.

A veľmi dôležitá je teplota uskladnenia od 9 do 14 stupňov Celzia. Pri takejto teplote bude mať víno dobrú chuť a kvalitu. V byte sú takéto teploty v špajze, možno v pivnici. Víno môžete skladovať v zdieľanej pivnici u iného vinára za poplatok alebo si kúpte vinotéku. Teploty nad 20 stupňov Celzia najviac ohrozujú ľahké biele vína.

Stojany na víno

  • fajn darček pre milovníka vína
  • ľahko sa premiestňujú
  • vhodné na uskladnenie i v pivnici či špajze
  • červené odolnejšie vína znesú uskladnenie aj v kuchyni

Čítajte aj: Poháre na víno idú do umývačky, aj krištáľové

Viac stojanov na víno

Víno má ležať foto: pixabay

Víno má ležať
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.