Závesné kreslá – zrelaxujete sa nad zemou

Závesné kreslo je zavesené na strome

Jana Beňová Téma 11. septembra 2021 0

Závesné kreslá majú dovolenkovú a oddychovú príchuť. Stelesňujú pocit, keď sa vznášate vo vzduchu a problémy ste nechali na zemi. Aj keď nie ste vysoko, rozhodne ste bližšie k oblakom. A aj pri jemnom húpaní sa cítite ľahko ako  vták.

Doprajte si pocit oddychu v závesnom kresle z  umelého ratanu, vhodného do interiéru a exteriéru. Výhodou je, že má závesný aparát, ktorý zaručuje jeho nosnosť a stabilitu.

Môžete ho sťahovať z izby do záhrady a naopak. Najtvrdším orieškom je preniesť ťažký kovový rám.

Závesné kreslá ako hniezda pre dospelých

Niektoré kreslá si môžete zavesiť na strom. Dizajnovou oddychovkou sú kreslá na verandu, do záhrady alebo na balkón.  Sú ľahké, vzdušné, oddychové. V zime si môžete kreslom spríjemniť chodbu alebo obývačku. Vždy dbajte na bezpečnosť detí.

Kreslá s masážnymi loptičkami

Topkou sú hojdacie kreslo Swingy s masážnymi loptičkami navrhla česká dizajnérka Linda Vrňáková. Toto kreslo je na zavesenie do interiéru. Lopty našim pohybom stláčajú body na tele, čím telo  zároveň masírujú. Kreslo je mäkké, príjemné a relaxačné.

Linda sa nevedela vždy uvoľniť do meditačného stavu. Vyriešila si svoj problém vo vlastnom kresle a z jej riešenia sa tešia ostatní. „Kreslo Swingy je aj silný dizajnový prvok v interiéri. Závesné kreslá v interiéri sú u nás zriedkavé, kým v južanských aj severských krajinách bežné. Hodia sa do modernej obývačky alebo aj do relaxačného kútika v spálni či pracovni. Občas sa u nás objavujú kreslá do exteriérov, ktoré sú väčšinou ratanové,“ dodáva architektka Katarína Olexová.

Loptičky v kreslách majú svoj terapeutický význam. Tlačia na body svalov a masírujú ich. Loptičkovanie je vlastne psychorelaxačná metóda. Ako sme sa dočítali na internete, upravuje poúrazové stavy, alergické a astmatické problémy, oslabený imunitný systém a iné diagnózy.

Loptičkovanie sa v praxi robí prevažne s molitanovými loptičkami. Tie Linda nepoužila do kresiel, lebo sú menej kvalitné, ale nahradila ich penou PUR. Táto pena je veľmi pružná, odolá dlhodobej záťaži, len tak sa nezoderie.

Čítajte aj:  Drevený záhradný nábytok na posedenie pod hviezdami 

Viac závesných kresiel

Viac závesných a hojdacích kresiel

Človek na sieťke nad zemou s výhľadom na palmy

Relax nad zemou
foto: pixabay

Závesné kreslá sú čoraz modernejšie foto: pixabay

Závesné kreslá sú čoraz modernejšie
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.