Červené kreslo a červená sedačka prinesú do bytu vášeň

Červené kreslo

Jana Beňová Téma 25. septembra 2021 0

Červené kreslo a červená sedačka prinesie do bytu vášeň. S červenou treba zaobchádzať veľmi citlivo a opatrne, aby sa nezmenila na oheň, ktorý interiér spáli. Niekedy platí to staré známe, že menej je viac.

„Červené kreslo môže byť v obývačke jedno či dve samé alebo ako súčasť sedacej súpravy. Dá sa povedzme skombinovať so sivým, bielym alebo maslovým kreslom. Bledé farby mu umožnia vyniknúť a žiariť,“ povedala dizajnérka Katarína Olexová.

Kombinácia červeného kresla alebo červenej sedačky s inou výraznou farbou (povedzme s oranžovou) môže byť v interiéri zaujímavo nadizajnovaná, no výsledný interiér môže stratiť z nadčasovosti. Naopak, časom si môže žiadať  zmenu. Všetko to však závisí od odtieňa červenej a od inej výraznej farby.

Červené kreslo na komfortné sedenie

Kreslá s nízkou opierkou na chrbát sú pre interiér osviežením a neprebijú ho. Prinášajú do interiéru komfortné sedenie, pri ktorom sa opiera bedrová časť chrbta. Zaujímavé je aj široké kreslo s nízkou opierkou. Červený ušiak môže byť v relaxačnom kútiku ako solitér. Na tejto farbe nie je vidieť každú nečistotu.

Červená sedačka – pre dynamických ľudí

Červená má viac odtieňov, vyberte si tmavú, jasnú, červeno-ružovú alebo červeno-oranžovú. Ak máte v izbe nejaký kúsok nábytku červený, treba farby zladiť. Tmavočervený kus nábytku s jasnočerveným v jednom interiéri nevyzerá dobre.

„Interiér s červenou sedačkou môže byť nadčasový a roky zaujímavý. Zlaďte ho s bielou alebo krémovou farbou. Môžete k nemu vybrať aj tretiu doplnkovú farbu ako je šedá, zlatá, strieborná. Zaujímavé sú transparentné doplnky, povedzme zo skla,“ hovorí Katarína Olexová.

Komu táto farba vyhovuje

Červená vyhovuje extrovertom, dynamickým a vášnivým ľuďom. Spája sa so srdcom a emóciami. Dá sa trochu zjemniť krémovým vankúšom, kobercom či závesom.

Červené šaty si môžu obliecť ženy introvertky, raz za čas a nemusia sa v nich cítiť zle. Ale keby ich mali nosiť stále, farba by im evokovala nepokoj. To isté platí aj pre sedačku. Ale keď sa pozriete na oranžovo-červenú, vyvoláva pokoj, teplo a mohla by sadnúť aj introvertom.

Čítajte aj: Kreslá leňošky vám prinesú novú energiu

Viac červených sedačiek

Viac červených kresiel

Jednoduchý štýl do moderného interiéru

Jednoduchý štýl do moderného interiéru


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.