Kreslo pre seniorov – užívajte si život v pohodlnom kresle

Hojdacie kreslá pre seniorov foto: adobestock

Jana Beňová Téma 17. júla 2021 0

Kreslo pre seniorov znamená viac oddychu. Aj aktívni seniori by mali myslieť na pohodlie, v ktorom si užijú zvyšok života.

Kreslo pre nich má byť z kvalitých materiálov a tvarovo prispôsobené chrbtici. Aj pre vyššiu vekovú kategóriu platí to, čo pre mladých – striedanie polôh sedenia kvôli chrbtici. 

Kreslo pre seniorov - navigácia v článku

Tri hojdacie kreslá na verande domu

Ušiak je typické kreslo, o ktorom sa hovorí, že je pre dôchodcov. To pre opierky na hlavu a ruky. Zväčša je k nemu aj podnožka na vyloženie nôh.  Ušiak je fajn pre aktívnych dôchodcov, ktorí sa aj dosť pohybujú. Pre tých, čo majú menej pohybu je lepšie polohovateľné kreslo.

Kreslo pre seniorov – polohovanie je fajn

V polohovateľnom kresle sa dá aj pospať, a to v oddychovejšej pozícii ako na posteli. Pri tomto odpočinku sa chrbtica zrelaxuje. Polohovateľné kreslá majú aj podnožku na nohy, oddýchne si teda celé telo.

Vynikajúce sú aj hojdacie kreslá. Hojdanie je pre ľudí každého veku upokojujúce a uspáva.

Pre seniorov sú vhodné tmavé farby kresiel, aby nebolo vidieť každý fľak, alebo koženkové kreslá, ktoré sa ľahko udržiavajú. V kresle seniorov si radi oddýchnu aj tínedžeri alebo ich rodičia.

Čítajte aj: Praktické pomôcky pre seniorov – dávkovač na lieky

Viac kresiel pre seniorov

Kreslo pre seniorov foto: pixabay

Kreslo pre seniorov
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.