Barové stoličky – sedenie a vstávanie nezaťaží kĺby

S vysokou stoličkou sa aj dobre študuje

Jana Beňová Téma 26. júna 2021 0

Barové stoličky patrili voľakedy výhradne do baru. Postupne sa dostali aj do kuchýň bežných bytov či rodinných domov. Prečo si zriadiť vyššie sedenie? Vyhľadávajú ho starší ľudia, ktorí majú problémy s chrbticou. Sed na barovú stoličku je pre chrbticu, platničky a kĺby menej namáhavý. Tak ako do auta s vyšším podvozkom.

Barové stoličky - navigácia v článku

S vysokou stoličkou sa aj dobre študuje

Barové stoličky si môžete kúpiť s vyšším stolom do kuchyne. Podľa feng šuej sa kupujú vždy v páre. Zistíte, že stolovanie na vysokých stoličkách je pohodlné.

„Stoličky však nemusia byť z toho istého materiálu ako stôl, ale štýlovo by sa mali hodiť,“ hovorí dizajnérka Katarína Olexová.

Barové stoličky – život na vysokej nohe?

Vyberte si drevené alebo kovové, stohovateľné alebo nestohovateľné. Barové stoličky sa hodia pre dvojicu, ktorá má odrastené deti. Menej vyhovujú rodine s malými deťmi. Ak zvolíte barovú stoličku k malým deťom, skúste výškovo nastaviteľnú.

Ale starším deťom zasa vysoká stolička vyhovuje. Mnohé ju obľubujú ako pracovnú stoličku k vyššiemu pracovnému stolu. Je to zmena oproti školskej lavici a na takejto stoličke sa pohodlne učí.

Čítajte aj: Kuchynský vozík odvezie, uskladní a má aj dizajn

Viac luxusných barových stoličiek


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.