Stoličky bez operadla sa vrátili do kuchyne

Stoličky bez operadla sú malé a šikovné

Jana Beňová Téma 13. júla 2021 0

Stoličky bez operadla sú pôvodné stoličky. V histórii ich mali aj tí najchudobnejší, lebo sa dali doma ľahko vyrobiť. Dnes sú štýlovým doplnkom domácností, tak dochádza k ich renesancii. Ich kvalita a prevedenie pokročili.

Stoličky bez operadla - navigácia v článku

Stoličky bez operadla sú malé a šikovné

Tri – štyri nohy a k tomu sedák dokázal voľakedy spolu zmontovať aj menej šikovný chlap. Dnes sú stoličky bez operadla z rozmanitých druhov dreva a rozmanitého prevedenia. Stolička nemá len úžitkovú, ale aj estetickú funkciu.

K tradičným drevinám na výrobu stoličiek ako je buk, dub, agát, pribudla zaujímavá exotika. Veľmi pekné sú bambusové, mangové či akáciové kúsky, až máte problém si vybrať.

Konzervatívna domácnosť by mala zostať verná drevinám, ktoré rastú na Slovensku. Dubovou stoličkou nič nepokazíte. Ak máte zmysel pre experimenty a nájdete si vyhovujúci kúsok z exotického dreva, doprajte si ho. Hovorí sa, že nábytok by mal ladiť s vašim ja,“ hovorí dizajnérka Katarína Olexová.

Stoličky bez operadla – využitie

Stoličky sa po storočiach vrátili do kuchýň. Ľudia sa počas jedla skláňajú nad tanierom, takže bez operadiel sa vedia zaobísť. Navyše sú minimalistické a vyhovujú malým priestorom.

A okrem bežného i náhradného sedenia slúžia aj ako odkladací stolík. Sú vysoké 35 do 48 cm. Nižšie sú vhodné skôr do predsiene na obúvanie. Niektoré majú aj nastaviteľnú výšku, a tie vyhľadávajú najmä ku klavíru.

Čítajte aj: Štýlové kreslá dajú vašej domácnosti osobitný pôvab

Viac stoličiek bez operadla

Hodí sa napríklad do predsiene

Hodí sa napríklad do predsiene


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.