Japonská stena a závesy na okná – hrajte sa so svetlom

Závesy na nočný oddych, foto: adobestock

Jana Beňová Téma 30. septembra 2021 0

Japonská stena je inšpirovaná Ďalekým východom ako alternatíva k roletám, žalúziám a závesom. Dáva vášmu interiéru súkromie ale aj nádielku denného svetla. Daruje mu aj japonské sakury, motív slnka a krásnych kamienkov, ktoré majú radi na Ďalekom východe. Prinášajú do priestoru oživenie.

Japonská stena - navigácia v článku

Žena odostiera tmavé závesy

Steny sú v dolnej časti zaťažené závažím, ktoré zabezpečuje, že sú ako zo škatuľky a nekrčia sa. Tieto špecifické závesy na okná prichytíte suchým zipsom na nosič, ktorý upevníte do lišty s koľajnicami.

„Slúžia aj na optické rozdelenie väčšieho priestoru, napríklad aj obývačky od kuchyne, alebo šatníka či spacieho kúta v spálni. Na šatníku môžu v duchu minimalizmu nahradiť dvere. Hodí sa do moderného priestoru, je to pekný dekoratívny prvok,“ konštatuje dizajnérka Katarína Olexová.

Japonská stena a závesy na okná

Nesmú sa sušiť v sušičke, bieliť ani čistiť chemickými prostriedkami. Ale žehliť ich môžete. Tieto textilné steny prepúšťajú slnko, ktoré Japonci milujú.

Ale niektorí ľudia musia mať v noci úplnú tmu, inak nazaspia. Kto chce úplne zatemniť interér, nech siahne po zatemňovacích závesoch. Nielenže zatienia svetlo, ale zabránia prenikaniu zvuku. Čím je záves väčší, viac nariasený, tým je krajší, a tým dosiahnete aj väčší efekt.

Čítajte aj: Látkové rolety si namontujete bez vŕtania a skrutiek

Viac japonských stien a závesov

Japonský interiér je otvorený krajine foto: pixabay

Japonský interiér je otvorený krajine
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.