Látkové rolety si namontujete bez vŕtania a skrutiek

Látkové rolety urobia dobrú službu v zime i v lete foto: pixabay

Jana Beňová Téma 23. septembra 2021 0

Chcete si kúpiť rolety, ktoré netreba zložito montovať? Odporúčame vám látkové rolety, na ktorých montáž nepotrebujete žiadne skrutky. Montujú sa na okno pomocou závesných vešiakov alebo jednoduchým zalepením na rám okna.

Látkové rolety - navigácia v článku

Látkové rolety urobia dobrú službu v zime i v lete foto: pixabay

Látkové rolety so špeciálne upraveným povrchom neprepustia žiadne svetlo. Vedeli ste, že rolety na okná majú dokonca aj termoizolačné vlastnosti? V zime môžu dosiahnuť úspory v nákladoch na vykurovanie alebo v lete chladenie o 2,5 stupňa Celzia izbovej teploty. To nie je rozhodne zanedbateľné.

Na výber sú aj dvojité rolety, ktorými sa dá tieniť čiastočne alebo úplne. Inštaláciu termo rolety zvládne každý. Montuje sa zavesením na krídlo lebo nalepením na okenný rám. Roleta sa neperie, čistí sa vysávaním, vlhkou handričkou či hubkou na riad.

Látkové rolety a plissé rolety

Rolety tiež plisované, ako aj sukne. Plisé pochádza z francúzskeho slova plissé, čo znamená preložený. Je to textília s pravidelnými záhybmi. Plisovaná roleta zatieni okno každého tvaru. Pri využití techniky napnutého plisé na lankách možno totiž zatieniť iba dolná časť okna, ak chcete.

Čítajte aj: Dekoračné obliečky na vankúše 40×40

Viac roliet na okná

Rolety ozdobujú okno foto: pixabay

Rolety ozdobujú okno
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.