Kancelárske stoličky – pre zdravé a dynamické sedenie

Kancelárske stoličky si treba naozaj vyberať foto: pixabay

Jana Beňová Téma 1. októbra 2021 0

Hľadáte kancelárske stoličky? Zdravá a kvalitná stolička je ergonomicky tvarovaná, teda zakrivená na správnu polohu chrbtice. Je otočná, má  opierky, na výšku nastaviteľné sedáky a funkciu naklápania. Na takejto stoličke sa dá sedieť pohodlne celý deň.

Kancelárske stoličky - navigácia v článku

Kancelárske stoličky si treba naozaj vyberať foto: pixabay

Sedením na zdravej stoličke sa vyhnete bolesti bedrovej i krčnej chrbtice a migréne z nezdravého sedenia. A nielen sedieť, ale sa i natiahnuť do poloľahu.  Pohodlie v tomto prípade neslúži pre luxus, ale pre zdravie.

Dobré operadlo je základ kancelárskej stoličky. Predstavuje oporu tela, umožní zdravé  prehnutie bedrovej chrbtice do takzvaného esíčka.  Ak je opierka správne tvarovaná na bedrá, uvoľňuje i krčnú chrbticu.

Kancelárske stoličky – dynamické sedenie

Sedák nemá byť rovný, ale po stranách vyvýšený, čo umožňuje dynamické sedenie ako na lopte.  K dynamickému sedeniu prispieva aj otočná funkcia stoličky.

Sedák má byť vysunutý tak, aby bol asi 3 centimetre od kolena. Je nastaviteľný  na každú výšku človeka.  Výška sa nastavuje bočnou pákou. Kolená sú nižšie ako boky, môžete mať pocit mierneho sklonu dopredu.

Pri výbere stoličky si treba všímať aj kvalitu materiálu, údržbu a priedušnosť. 

Čítajte aj: Samolepky do kuchyne s maurskými vzormi – rýchla zmena

Viac kancelárskych stoličiek

Kancelárske stoličky používate v office denne, mali by byť kvalitné

Kancelárske stoličky používate v office denne, mali by byť kvalitné 

Luxusné kancelárske stoličky


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.