Koberec do kuchyne – dodáva pocit tepla

Koberec do kuchyne foto: pinterest

Jana Beňová Téma 19. júla 2021 1

Hľadáte koberec do kuchyne? Zvažujete, či ho kúpiť, alebo sa zaobísť bez neho? Pri varení a umývaní zeleniny voda vždy frkne na zem, za nimi sa roztrúsia neposlušné omrvinky. Živo si viete predstaviť, ako vyzerá vaša podlaha, ak to všetko rozšľapete.  

Koberec do kuchyne - navigácia v článku

Koberec do kuchyne foto: pinterest

Predstavujeme vám koberce, ktoré sú protišmykové a vysokoodolné. Môžete ich prať na 30 stupňov Celzia.

Sú z polyesterovej a bavlnenej žinilky, mikropolyamidu alebo polypropylénu. Hodia sa aj na miesta, ktoré sú pod veľkou záťažou – ako je kuchyňa či chodba.

Do kuchyne si zvoľte koberec s nízkym vlasom, aj ku kuchynskej linke, aj pod jedálenský stôl. Mal by mať aj protišmykovú vrstvu, aby ste sa s ním cítili bezpečne.

Koberce vydržia od 5 do 15 rokov, podľa toho, akej záťaži odolávajú a ako sa udržiavajú. Z PVC sú zvyčajne odolnejšie a vydržia dlhšie. Tmavšie lepšie odolajú škvrnám. Koberce sú ako šaty miestnosti, tak im vyberte také, aby v nich boli šik. Dodávajú pocit tepla a  znižujú tepelné straty.

Koberec do kuchyne – áno či nie? Naša anketa

Katarína: Koberec v kuchyni nemám. Syn sa na ňom niekoľkokrát šmykol, tak som ho odstránila. Čistotu však udržujem častejším umývaním.

Jana: Mám v kuchyni dva malé bavlnené koberce. Raz za 3 týždne ich operiem v pračke, občas vyprášim cez okno alebo povysávam. S kobercami je kuchyňa útulnejšia a mám pocit tepelnej pohody. Skôr udržím poriadok v kuchyni. Bez koberca nevydržím ani počas jeho prania, tak mám dva náhradné v skrini.

Dáša: Mala som bavlnený koberec, no bol samý fľak. Lepšie sa mi čistota udržuje bez neho. Mama má zasa kuchynský koberec z umeliny, dokonca biely. Vie ho udržať v čistote, je s ním spokojná.

Čítajte aj: Kuchyňa do L – využite kút a ušetrite priestor

Viac kobercov

Ešte viac kobercov

Náš favorit

U nás vyhral Odolný koberec Vitaus Gellert, 120 x 160 cm. Dobre vyzerá, nie je drahý a nešmýka sa. Hodí sa nielen do kuchyne. 

Koberec do kuchyne, ale aj obývačky

Koberec do kuchyne, ale aj obývačky

Ďalšie pekné koberce


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre

Dobrý deň, vážená pani Beňová.

Doslova ma fascinuje koberec Vitaus Gellert, ale ani jeden z ponúkaných rozmerov mi „nesedí“. Chcem sa preto spýtať, či je možné u Vás objednať konkrétny koberec na mieru; ak áno, aká by bola lehota dodania a cena za koberec uvedenej značky s rozmermi približne 255 cm x 110 cm (rozmery by som ešte upresnila). Ďakujem za skorú odpoveď a ostávam
s úctou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.