Komoda do obývačky je elegantný solitér

Komoda do obývačky je solitér

Jana Beňová Téma 23. júla 2021 0

Komoda do obývačky má mať o čosi viac ako komoda do spálne. Viac luxusu, elegancie a výnimočnosti. Praktickosť je samozrejmá, teda aby mala dosť šuflíkov. Ani z nárokov na kvalitu netreba ustupovať.  Vybrali sme pre vás šuflíkové komody, z ktorých si môžete vybrať tú svoju.

Komoda do obývačky - navigácia v článku

Komoda do obývačky je solitér

Čo je to komoda? Nízky nábytok, ktorý má dvierka alebo priečinky na uskladnenie vecí. A ešte je aj akýmsi podstavcom na vystavenie úlovkov umenia ako váz, sošiek alebo fotografií.

A do tretice, komoda je sama výstavný kus. Dnešné komody sú naozaj krásne a vzácne. Sú vyrobené z drahých materiálov a spracované s remeselnou zručnosťou.

Šuflíkové komody boli voľakedy najmä v kuchyni a volali sa kredence. Slúžili hlavne ako príborníky. Tie v izbách boli honosnejšie, vyrobené z masívneho dreva. V šuflíkoch bývala starostlivo poskladaná bielizeň a iné šatstvo, zmestili sa i doklady či tajné zásoby peňazí.  V posledných rokoch sa komody podobali jedna na druhú.

Komoda do obývačky ide opäť do módy

„Zaujímavé a luxusné komody do obývačky sa dnes dostávajú na výslnie a je naozaj z čoho vyberať. Materiálov je neúrekom, spracovanie a ozdobovanie je rôznorodé. Komodu by sme nemali postaviť k inému nábytku, treba ju nechať  vyznieť. Tak z nej urobíme solitér, ktorý dodá interiéru šmrnc,“ radí architektka Katarína Olexová.

Dizajnéri nábytku sa predbiehajú, kto sa podpíše pod najnetradičnejšiu komodu. Komody už prekvapujú. Sú vyrezávané ornamentmi, spestrené maľovanými vzormi, obité kovom. Členenie šuflíkov je rozmanité a nekonvenčné. Jediným problémom, ktorý dnes môžete mať, je vybrať si z nich iba jednu.

Komodu dajte tam, kde by sa vám hodila. Či už do spálne, chodby, obývačky alebo detskej izby. Postavte na ňu kvetináč s nepriepustnou miskou, aby sa nábytok nepoškodil. Dobre na nej vyzerá aj váza, rám s fotkami rodiny alebo umelecký artefakt.

Čítajte aj: Konferenčný stolík z masívu je tradičný aj inovatívny

Viac luxusných komôd

Komoda ako solitér foto: pixabay

Komoda ako solitér
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.