Konferenčný stolík z masívu je tradičný aj inovatívny

Toto je teakový stolík

Jana Beňová Téma 2. októbra 2021 0

Konferenčný stolík z masívu je krásnym kusom nábytku do obývacej izby.  Masív predstavuje kvalitu a dlhú životnosť, prináša do priestoru, aj hrejivý pocit tepla. Konferenčné stolíky z masívu sú inovátorské a sofistikované.

Konferenčný stolík - navigácia v článku

Toto je teakový stolík

Tak ako voľakedy bolo ohnisko centrom rodinného života, rovnakým symbolom je konferenčný stôl.

Okolo neho sa pestujú ľudské priateľské vzťahy s návštevami a s rodinou. Vonia na ňom káva, víno a koláče. Je svedkom relaxu a domácej pohody. Mnohé stolíky dnes majú aj niečo navyše, povedzme uskladňovací priestor.

Konferenčný stolík – druhy dreva

Dub – stredne ťažké a tvrdé drevo, je pevné, pružné a trvanlivé

Mindi – drevo sa používa na výrobu koloniálneho nábytku, má červený nádych hrubú textúru. Vyniká kvalitou a odolnosťou. Rastie v Ázii a Južnej Amerike.

Teak – tropické drevo, cenené pre tvrdosť, používa sa na stavbu lodí i výrobu nábytku. Chvália si ho pre ľahké opracovanie. Je vyhľadávané pre tvrdosť a pórovitosť, zväčša sa natiera olejmi, aby bolo odolné voči škodcom.

Mango – tropický strom, má mäkšie drevo ako ostatné tropické dreviny. Drevo je vhodné na vyrezávanie.  Mangový nábytok je tvrdý a húževnatý.

Čítajte aj: Koberce shaggy sú huňaté, mäkké a nežné

Viac konferenčných stolíkov

Detail stolíka do obývačky, zaujímavá štruktúra

Detail stolíka do obývačky, zaujímavá štruktúra


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.