Praktické pomôcky pre seniorov – dávkovač na lieky

Praktické pomôcky pre seniorov

Jana Beňová Téma 4. júla 2021 0

Hľadáte darčeky pre starých rodičov? Určite k nim patrí dávkovač na lieky, protišmykové návleky na topánky a iné praktické pomôcky pre seniorov.

Praktické pomôcky pre seniorov - navigácia v článku

Praktické pomôcky pre seniorov

Dávkovač na lieky je pre starých ľudí potrebný. Aby mali prehľad, či tabletku zobrali alebo nie. Na to niekedy zabúdajú aj mladší zaneprázdnení ľudia, ktorí užívajú lieky.

Nie vždy sú dávkovače iba na chemické lieky. Môžete do nich uložiť aj zelený jačmeň v tabletkách a iné prírodné doplnky výživy. Ich účinky sa prejavia vtedy, keď ich užívate denne a nezabúdate na ne.

Praktické pomôcky pre seniorov na trhu pribúdajú

Pre seniorov je určené držadlo do auta, pomocou ktorého ľahšie nastúpia a vystúpia. Je vyrobené z nylonu. Dá sa pripevniť na rám okna, či už na stranu prísediaceho alebo šoféra.

Pre šoférov i prísediacich je aj ďalšia pomôcka – sedák na kreslo, ktorý je otáčavý. Umožňuje lepšie nastupovanie i vystupovanie z auta. A tiež aj otáčanie so stuhnutou a bolestivou chrbticou.

Pre tých, ktorí majú problémy s pohybom, privítajú podávač predmetov. Je to akási predĺžená ruka, ktorá dokáže pomocou magnetu uchopiť predmet.

Čítajte aj: Kuchynské pomôcky na kreatívne stolovanie

Viac praktických pomôcok pre seniorov

Seniori potrebujú pomôcky pre život foto: pixabay

Seniori potrebujú pomôcky pre život
foto: pixabay

Náš favorit

Našim favoritom je Mobilné madlo do kúpeľne. Pomôže vám vstať z vane. Kontrolky blikajú, ak nie je správne prisaté na stenu. 

Pomôže všade, kde potrebujete

Pomôže všade, kde potrebujete


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.