Naparovacia žehlička vie aj cudzie jazyky

S naparovacou žehličkou ožehlíte bielizeň rýchlo a dobre foto: pixabay

Jana Beňová Téma 21. júla 2021 0

Naparovacia žehlička nadelí dávku pary, vďaka ktorej je textil jemný a mäkký. Aj keď je princíp jednoduchý, žehličky sa stále zdokonaľujú a nabaľujú na seba nové funkcie. Na ilustráciu: udržia si teplotu, samé sa po nejakom čase vypnú.

Naparovacia žehlička - navigácia v článku

S naparovacou žehličkou ožehlíte bielizeň rýchlo a dobre foto: pixabay

Čo všetko dnes moderné žehličky vedia? Majú čoraz kvalitnejšiu žehliacu plochu, ktorá sa nedá porovnať s tou spred 10 – 15 rokov.  Plocha má výbornú kĺzavosť, čo znamená,  že ožehlíte raz-dva. Či je keramická alebo nerezová, je odolná proti poškrabaniu.

Žehlenie každej látky uľahčí aj dokonalý rozptyl pary. To tiež spôsobuje, že vaše oblečenie je tip-top. A môžete žehliť s naparovačkou, aj keď máte šaty zavesené, teda vo vertikálnej polohe.

Žehličky majú praktický tvar, sú vpredu zúžené do špica. To umožňuje jednoduché žehlenie okolo gombíkov a švov. A vodu do nádržky už môžete čapovať priamo z vodovodného kohútika, čo je tiež efektívne.

Naparovacia žehlička sa udržiava sama

Moderné žehličky majú rozličné systémy – proti vodnému kameňu a na odstránenie minerálnych usadenín. Jednoducho povedané, netreba ich čistiť, ale udržiavajú sa samé. To iste ocení každá gazdinka. Dokonca s vami „komunikujú“ vo viacerých jazykoch. Výber jazyka si len nastavíte na displeji.

Výrobcovia mysleli aj na bezpečnosť. Ak zabudnete žehličku vypnúť, urobí to za vás sama, čím chráni pred požiarom. Stopka sa zapne v inom čase vo vertikálnej a horizontálnej polohe.

Čítajte aj: Stierky na okná, čističe na okná – začnite jarné upratovanie

Viac naparovacích žehličiek

 Z tejto žehličky fučí ako z desaťhlavého draka

Z tejto žehličky fučí ako z desaťhlavého draka


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.