Nočné stolíky – vyberte si štýlové a dokonale nadčasové

Nočné stolíky majú štýl

Jana Beňová Téma 5. júla 2021 0

Nočné stolíky v modernej spálni môžu aj nemusia byť. Ale ak sú, tak štýlové, nadčasové a rovno dva.  Máte si kde položiť knihu, budík a krém na ruky. Aj lampa má kde stáť, ak nie je zabudovaná do steny. Malý kúsok vášho priestoru, ktorý vám patrí v noci. Tieto malé kusy nábytku majú aj šuflíčky či poličky, ktoré sa dajú využiť ako úložný priestor. Najčastejšie na šperky.

Návrhári robia niektoré postele s vysunutým drevom, ktoré suplujú stolíky.  Nie každému sa takéto riešenie páči. „Už som zažila aj to, že klienti si dali k posteli iba zložené knihy. Bolo to štýlové, ale na knihy sa prášilo, boli neustále špinavé. O nejaký čas ich aj tak vymenili za stolíky z dreva,“ povedala dizajnérka Katarína Olexová.

Nočné stolíky, ktoré majú štýl

Malý kúsok nábytku môže byť z exotického dreva ako je palisander či mango. Nemusí  byť z identického materiálu ako posteľ. Originálne stolíky sú drahšie, majú v sebe štipku retra, nedbalej a ošúchanej elegancie a pritom sú dokonale nadčasové.

Čítajte aj: Manželské postele 180×200 – váš priestor na sny

Ideálne do štartovacieho bytu

Môžete si vybrať aj lacnejšie, a pritom štýlové.  Sú z drevotriesky potiahnutej fóliou s dekorom dreva aj s letokruhmi. Drevu sa výzorom tak podobajú, že ich na prvý pohľad od neho nerozoznáte.

Sú nenápadné, minimalistické, v duchu severského dizajnu. Nie sú fyzicky ťažké, takže sa s nimi ľahko manipuluje, udržiava pod nimi i za nimi čistotu.

„Sú ideálne pre mladých do ich prvého bývania, keď majú obmedzený rozpočet. Na prvý pohľad nespoznáte, že nie sú z dreva. Na nočných stolíkoch sa dá šetriť. Mali by však ladiť s ostatným spálňovým nábytkom. Ideálne je, keď sú viaceré kusy nábytku z rovnakej kolekcie,“ povedala dizajnérka Katarína Olexová.

Viac nočných stolíkov


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.