Patchwork kreslo rozsvieti vašu obývačku

Patchworkové kreslo naozaj rozsvieti každú obývačku

Jana Beňová Téma 28. augusta 2021 0

Patchwork kreslo je na zamilovanie. Pravidelné i nepravidelné vzory, decentné  i uletené farby, štvorce, kosoštvorce a iné geometrické vzory. Patchwork je zdanlivý chaos, ktorý má svoju logiku a výsledný tvar je očarujúci. V kresle, na ktorom sa usadili zošité kúsky látky, sa výborne oddychuje.

Patchwork si vyskúšal všetky druhy kresiel – či už je to vajíčko, ušiak alebo stoličkové bez opierky na ruky. „Ak sa rozhodnete pre takéto kreslo, riaďte sa pravidlom menej je viac. Najviac vynikne solitér, ak necháte svietiť jeho krásu. Ak si zvolíte viac patchwork kresiel, tak radšej do monotónneho priestoru,“ povedala architektka Katarína Olexová.

Patchwork kreslo je nadčasové

Kreslo je nadčasové, nikdy nevyjde z módy a nezunuje sa vám. Hovorí sa, že kto raz patchwork objaví, prepadne jeho čaru. Možno si do inej izba kúpite z tejto techniky puf alebo stoličku.

Táto technika má veľa fanúšikov

Patchwork je technika zošívania malých farebných kúskov látok. Má stále svojich fanúšikov. S látkami sa hrajú tak, že ich spájajú do geometrických vzorovKedysi to boli zvyškové látky z obnosených šiat, dnes je to módna technika.

Vrchný diel spoja s vatelínom a spodnou látkou. Všetky tri vrstvy prešijú  drobnými ozdobnými stehmi a vzniká tak quilt. Šikovné ženy z neho šijú deky, tašky, šaty.

Čítajte aj: Dekoračné úložné krabice zhltnú drobnosti

Viac patchwork nábytku

Viac luxusných kresiel

Patchworkový vzor je v kurze foto: pixabay

Patchworkový vzor je v kurze
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.