Patchworkové kreslo a stolička sú milé kúsky do interiéru

Patchworkové kreslo a stolička zažívajú svoju renesanciu foto: pixabay

Jana Beňová Téma 28. augusta 2021 0

Patchworkové kreslo a stolička mení šedý interiér na svieži. Patchwork je geometrický vzor vytvorený zo zošitých kúskov látok. Je to staré riešenie, ktoré splodila chudoba. Teraz dochádza k renesancii týchto vzorov, ktoré prerástli do módy. Patchworkové kúsky interiér rozsvietia tak, že sa v ňom cítite dobre.

Patchworkové kreslo - navigácia v článku

Patchworkové kreslo a stolička zažívajú svoju renesanciu foto: pixabay

Geometrické kresby na patchworkových výrobkoch môžu byť výrazne alebo iba decentne farebné. Hodia sa do domácnosti, ale aj do kancelárií kreatívnych agentúr. Ako pripomína architektka Katarína Olexová, keďže dosť svietia, okolitý nábytok by ste mali držať s farebnosťou na uzde.

Patchworkové kreslo sa hrnie do kuchyne

Vyberte si z rozličných tvarov. Patchworkové stoličky sa hrnú aj za kuchynský stôl, kde vyzerajú efektne. Môžete si kúpiť iba jedno kreslo do kúta obývačky ako solitér a nechajte ho vyznieť.

Patchworková mánia

Patchworkový vzor sa usadil nielen na stoličkách, ale aj na ďalších kusoch nábytku a bytových doplnkoch. Našli sme patchworkové lavice, vankúš a dokonca aj koberec.

Čítajte aj: Koberce do obývačky prinášajú nové materiály a dizajn

Viac kresiel a stoličiek patchwork

Patchworkový vzor má svoj šmrnc foto: pixabay

Patchworkový vzor má svoj šmrnc
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.