Pohodlné kreslá – ušiak i patchwork na dokonalý relax

Pohodlné kreslá inšpirované ušiakmi

Jana Beňová Téma 10. júla 2021 0

Zažeňte stres relaxom. Dajte si do interiéru pohodlné kreslá patchwork alebo klasického jednofarebného kreslového elegána a užívajte si ho. Všetky, ktoré sme vybrali, bodujú vysokou opierkou. Priam sa ponúkajú na oddych po práci, na rozhovory s rodinou, čítanie knihy alebo sledovanie televíznych programov. Niektoré sú kreslá – ušiaky, iné sú ušiakmi inšpirované.

Ku krásnym kúskom našej ponuky patrí kreslo patchwork (čítaj pečvork). Je to ručná technika zošívania zvyšných kusov látok z obnosených šiat. Kúsky sú zošité  tak, že spolu vytvárajú väčšie geometrické vzory. Vyznačujú sa pestrou farebnosťou, ale môžu byť aj v jemných pastelových tónoch s geometrickými vzormi.

Rozvojom priemyslu táto tradičná technika nezanikla, ale stala sa umeleckou. Výrobky z patchworku sú vyhľadávané a oceňované. Patchwork prilákal aj návrhárov nábytku, ktorí vyrábajú svieže patchworkové kreslá, ale aj iný nábytok.

Kreslo patchwork je ekologická produkcia

Pestré kreslo patchwork sa hodí do jednofarebného alebo menej výrazného priestoru. S týmto kúskom príde do vášho interiéru aj kus umenia. Navyše patchworkové kreslá značky Woodjam sú vyrobené ručne v Indii. Je v nich energia remeselníkov a zaručená ekologická produkcia. Nohy majú z masívneho mangového dreva.

Pohodlné kreslá môžu byť aj nadčasové

Max Winzer zasa prináša nemeckú kvalitu výrobkov, kvalitné poťahy, ktoré sa tak ľahko nezoderú. Pohodlné kreslá si síce žiadajú investíciu, no ak si vyberiete nadčasové, máte ich na celý život.

Čítajte aj: Dizajnové zrkadlá na stenu majú lúče ako slnko

Viac luxusných kresiel

Vankúš patchwork na posteli

Vankúš patchwork na posteli
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.