Postele 140×200 pre malé priestory a partnerskú blízkosť

Postele 140x200 majú svoje čaro

Jana Beňová Téma 18. septembra 2021 0

Postele 140×200 sa používajú predovšetkým do malých spální alebo jednoizbových bytov, kde väčšia posteľ jednoducho nevojde. Postelí s týmto rozmerom je na trhu menej ako so šírkou 160 alebo 180 centimetrov.

To preto, že sa aj menej predávajú. Ale aj napriek tomu si vyberiete podľa vašich požiadaviek, či už z drevených, drevotrieskových či čalúnených kúskov.

Postele 140×200 nie sú šité iba na malé byty. „Kupujú ich pre študentov a mladých ľudí namiesto jednolôžkovej postele. Väčší priestor na spanie je pohodlnejší a milujú ho najmä dievčatá. Má to tú výhodu, že sú so širokou posteľou spokojné aj do dvadsaťpäťky,“ hovorí architektka Katarína Olexová.

Postele 140×200 pre dvojice

  • výhodou úzkych postelí je intímna blízkosť partnerov
  • nevýhodou, ak má jeden z partnerov problémy so zaspávaním a druhý ho pri prevaľovaní na druhú stranu vyrušuje

Pekný dizajn majú aj laminátové postele

Vybrali sme lacnejšie postele, ktoré sú laminované, ale majú pekný dizajn. Ak netrváte zúfalo na drevených, budete s nimi spokojní.

Čítajte aj: Koberec 120×170 – patchwork a vintage letia

Viac štýlových 2-lôžkových postelí

Viac lacnejších postelí

Náš favorit

Naším favoritom je dvojlôžková posteľ z borovicového dreva s úložným priestorom Skandica. Jej jednoduchý dizajn vyhovuje minimalistickému štýlu. A najmä vonia po borovici.

Parádny kúsok


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.