Vysoké postele (boxspring) prinášajú zdravý spánok

Vysoké postele boxspring sú investíciou na celý život

Jana Beňová Téma 1. júla 2021 0

Vysoké postele alebo boxspring, hovoria im aj americké. Prinášajú revolúciu v segmente postelí. Boxspring matrace majú dvojnásobnú výšku ako bežné postele. Tá výška vám umožňuje líhať si a vstávať bez toho, aby ste zaťažovali chrbticu. Boxspring zvyšuje kvalitu spánku, počas ktorého načerpáte silu, oddýchne si vaša duša, telo aj chrbtica.

Ak ste boli v americkom hoteli, vrátili ste sa so zážitkom nocovania na vysokej posteli. Zistili ste, že spanie na vyvýšených matracoch má niečo do seba. Neboli ste dolámaní, ale mali ste pocit oddýchnutia a uvoľnenej chrbtice. Tieto postele prichádzajú aj do európskych spální. Dokonca sa aj vyrábajú v Európe.

Tajomstvo vysokých postelí

V čom spočíva tajomstvo vysokých postelí? Navrchu je mäkký a pružný matrac-topper z kvalitnej peny. Prispôsobuje sa telu, no zásluhu na tom má spodný a nosný matrac, na ktorom leží.

Pod ním je nosný matrac, ktorý má taštičkové pružiny. Predstavte si ich ako malé valčeky vo vrecúškach. Táto štruktúra zabezpečuje, že matrac drží telo rovnomerne, neprepadá sa ani pri kilách navyše. Prosto, poskytne telu oporu.

A pod ním je ešte spodný matrac. Má zasa pružiny Bonnell, ktoré sa prispôsobia tlaku tela.

Vysoké postele (boxspring) – výhody

  • jednoduché líhanie a vstávanie, čo je šetrné na platničky, kĺby bedier i kolien (vysoké postele majú aj v nemocniciach a zariadeniach sociálnych služieb, sú totiž ideálne aj pre starých ľudí)
  • matrac sa prispôsobí telu a ponúkne ideálnu polohu na spanie
  • vrchný matrac leží na vrstve pružín, vydrží dlhšie, ako keby bol priamo na lamelách
  • cez pružiny je zabezpečené prúdenie vzduchu, čo je zdravotný benefit

Čítajte aj: Nočné stolíky – vyberte si štýlové a dokonale nadčasové

Viac vysokých postelí boxspring

Ďalšie postele boxspring

Vysoké postele sú Európe známe z pobytov v Amerike foto: pixabay

Vysoké postele sú Európe známe z pobytov v Amerike
foto: pixabay

💡 TIP na produkt - Komfortná posteľ, ravena komfort, 180 x 200
Komfortná posteľ, sivá látka, 180×200, RAVENA KOMFORT

Komfortná posteľ priniesie nielen kvalitný spánok, ale aj úložné priestory. Má snímateľný poťah na zips, ktorý sa dá prať.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.