Relaxačné kreslá vám dajú more energie

Relaxačné kreslá na oddych po práci foto: adobestock

Jana Beňová Téma 4. júla 2021 0

Každý deň si nájdite chvíľku pre seba a oddychujte. Možno štvrťhodinku. Zhlboka dýchajte až do svojich buniek, precíťte svoje telo. Majte svoj kútik na relax, kde získate more energie.  Pozrite si s nami relaxačné kreslá.

Kútik si v byte nájdite pocitovo, kde sa cítite dobre. Do relaxačného kúta  patria relaxačné kreslá. Nájdite si také, aké vám vyhovuje. Či už kreslo s podnožkou, polohovacie, leňošku, ušiak, hojdacie či otočné. Povieme vám o nich viac.

Relaxačné kreslá s podnožkou

Oddych nájdete aj v kreslách s podnožkou, na ktorú si vyložíte nohy. Toto kreslo zároveň využijete viacúčelovo – aj na sledovanie televízora alebo pre návštevy. Väčšinou sú to minimalistické dizajnové kreslá, no prekvapia vás komfortom. Patria ku každodennému oddychu po náročnom pracovnom dni.

Polohovacie kreslá

Polohovacie kreslá sú určené špeciálne na relax a vyžadujú relaxačný kútik. Prichádzajú s komplexnou relaxáciou celého tela. Môžete si na nich posúvať opierku dozadu až do ľahu tak, aby ste si uvoľnili chrbticu.  Na postranných opierkach si uvoľníte ruky a na trendovej podnožke nohy.   Tieto kreslá sú vhodné aj do relaxačných miestností na pracoviská.

Čítajte aj: Stojacie lampy do obývačky trónia na nôžke a trojnožke

Viac luxusných kresiel

Relax v práci foto: pixabay

Relax v práci
foto: pixabay

Lenivé leňošky na relax

Vyberiete si na leňošenie leňošku? Je to ergonomicky tvarované kreslo s predĺženým sedákom a podhlavníkom. Na prvý pohľad by ste asi leňošku kreslom nenazvali, výzorom skôr pripomína ležadlo. Je aj určená na oddychovú polohu polosed, pri ktorej zabudnete na stres. Je prispôsobená ľudskému telu, na vašu chrbticu, ruky, bedrá a boky.

Má jedinú funkciu – prinášať oddych.  Multifunkčne ju nevyužijete.  Z leňošiek sa dobre pozerá do ohňa – v krbe, ekokrbe alebo aspoň na plameň sviečky. Plamene vám pri relaxácii spomalia čas.  Leňoška je modré kreslo v našom výbere.

Babičkovské ušiaky

Ušiaky sú takzvané babičkovské kreslá s oporou na hlavu. Dá sa v nich v sede zdriemnuť. Sú však oveľa pohodlnejšie ako voľakedy. Dizajnéri im dávajú šmrnc sviežimi farbami.

Starí rodičia na tieto kreslá myslia aj vo svojej pozostalosti – určite nekončia na smetisku. Darujú ich s pestovanou energiou lásky, ktorú do nich dali dizajnéri. Kvalitný ušiak je kus majetku. Jeho väčšie pohodlie zaisťuje aj podnožník.

Hojdacie kreslá

Hojdacie kreslá upokoja aj uspia.  Prišli na to naši predkovia už dávno. Dali si otázku, že keď hojdanie tak skvele upokojuje deti, upokojí aj dospelých? Odpoveď je známa už vyše 200 rokov. Monotónne hojdanie v kresle má priaznivý vplyv na ľudský organizmus.   

Oddychové otočné kreslá

Aj na otočných kreslách typu kreslo-vajíčko z kvalitných materiálov môžete oddychovať.  Aj otáčanie do strán je upokojujúce. Vyberte si však veľmi komfortné a prekvapí vás pohodlím. Zvoľte si ho vtedy, ak máte v byte málo miesta.  Môžete ho využiť aj na relaxačné stretnutie a komunikáciu s rodinou.

Nadizajnované na oddych

Nadizajnované na oddych


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.