Stojacie lampy do obývačky trónia na nôžke a trojnožke

Stojacie lampy do obývačky

Jana Beňová Téma 7. júla 2021 0

Vyberte si stojacie lampy do obývačky. Chcete na trojnožke alebo na jednej nohe? Trojnožka pripomína maliarsky stojan na bohémskom Montmartri. V modernom interiéri je veľmi príjemná a originálna. Lampa s centrálnou nohou je síce trochu opozeraná, no aj na nej dizajnéri objavujú netušené. Jedna noha je pevná a stabilná, väčšinou z ocele.

Stojacie lampy do obývačky si vyberte podľa účelu. Môžete ich použiť na čítanie a postaviť nad kreslo, na ktoré si radi sadnete s knihou.

Môžu slúžiť ako bočné svetlo, ak ste dali stopku centrálnemu. V niektorých domácnostiach úplne zavrhli stropné svietidlo a používajú iba bočné.

Stojacie lampy do obývačky trendy

„Ak si chcete vytvoriť atmosféru, zvoľte si netradičné svietidlá s rôznymi nápaditými tienidlami. Ľudia siahajú viac po prírodných, povedzme po korkových,“ povedala architektka Katarína Olexová.

Použite stojacie lampy na osvetlenie kútov, opticky zväčšíte a zútulníte priestor. Náladové lampy pôsobia ako umelecké artefakty. Sú vysoké do dvoch metrov. Viacbodové lampy prinesú viac svetla a môžete ho lepšie nasmerovať.

Veľmi obľúbené sú stojacie lampy na trojnožke, v štýle maliarskych stojanov. Je to kus nábytky s vynikajúcou stabilitou. V priestore vynikne lepšie ako lampa na jednej nohe. Hodí sa skôr do väčších bytov.

Svietidlo do obývačky – stojacie viacbodové

Svietidlo do obývačky – stojacie viacbodové. V jednom kúsku dostanete viac svetla a viac efektu. Tieto svietidlá nie sú len o svietení, ale dodajú aj interiéru dušu. Vyberte si 2, 3 alebo až 5-bodové, ktoré si presuniete tam, kam potrebujete. Vyženie vám tmu z kútov, čo centrálne svietidlo v strede miestnosti nedokáže.

Svietidlo do obývačky – stojacie viacbodové predstavuje defilé dizajnu materiálov. Kým jedno je vyrobené z keramiky, mramoru a kovu, druhé z ocele, tretie z mramoru a plastu. Dizajnéri postavili svietidlá ako sochy na mramorový podstavec, čím im dodali nielen gráciu, ale najmä stabilitu.

Svetlo

  • je dôležité na psychiku, umelým svetlom si nahrádzame nedostatok denného svetla najmä na jeseň a v zime
  • dostatok svetla sa spolupodieľa na pocite šťastia
  • väčšina biochemických a biofyzikálnych procesov sa v organizme udeje za pomoci svetla 

Čítajte aj: Konferenčný stolík biely – nenápadne nápadný kúsok

Viac stojacích lámp

Nenápadne nápadné svietidlo, ktoré sa hodí do každej izby

Nenápadne nápadné svietidlo, ktoré sa hodí do každej izby


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.