Poháre na víno idú do umývačky, aj krištáľové

Poháre na víno sú v každej domácnosti samozrejmosťou Foto: pixabay

Jana Beňová Téma 9. septembra 2021 0

Hľadáte poháre na víno? Vyberte si elegantné a kvalitné, ako mali na hostinách králi. Z dizajnu na stopke si víno viac vychutnáte a urobíte si z obyčajného posedenia slávnostné. Sú ľudia, ktorí si poháre na stopkách tak zamilovali, že z nich pijú aj vodu. Je to štýl, s ktorým majú každý deň krajší.

Kráľovské hostiny vyzerali honosne. Panstvo s pohármi na stopkách oslavovalo víno i život. Premeňte aj vy všednú chvíľu na slávnostnú.

Prestrite si biely obrus, položte naň krištáľové poháre s dobrým vínom.  Neobávajte sa, že ich potom budete musieť ručne umývať. Poháre z kvalitného skla, ktoré vám predstavujeme, znesú šetrný program v umývačke.

Poháre na víno – priezračné

Existujú aj poháre z luxionu. Je to druh  krišťáľového skla, ktoré je najpriezračnejším materiálom na krištáľovej škále. Pýši sa tým, že je bez stopy olova, teda prívlastkom ekologické. Podobné ponúka aj Tescoma, a to z bezolovnatého krištáľového skla krystalin.

Bezolovnaté krištáľové sklo je upravené pridaním obsahov kovov ako povedzme baria či zinku.

Nájdite si poháre podľa tvaru. Je to fajn darček k životnému jubileu alebo ako spomienka pre kolegu, čo odchádza z práce.

Tvar pohára

  • flauta – úzky tvar, vhodný na podávanie sektu
  • tulipán – zužuje sa smerom k hrdlu, aby zachovával arómu vína, je vhodný na biele a ružové víno
  • balón – guľatý tvar, otvorenejšie hrdlo, vhodný na červené víno

Čítajte: Kuchynské pomôcky na kreatívne stolovanie

Viac pohárov

Viac luxusných pohárov

Poháre na šampanské

Na zdravie! Keď šampanské alebo sekt, tak z poriadnych pohárov. Na bublinkách by sa mali nasýtiť aj oči. Poháre na šampanské sú úzke a vysoké, aby sa v nich čo najviac zdržala aróma. Sú aj kónické so širokým dnom. Do tých sa dajú servírovať aj jahody. A so šampanským si rozumie aj kaviár.

Značka Spiegelau sa pýši dizajnom, ktorý konzultovala so somiliérmi. Sú vhodné na šampanské a iné šumivé vína ako cava a prosecco. Okrajov krištáľových pohárov sa pri výrobe dotýkal laser. Majú jemné, ale pritom pevné telo, ktoré znesie aj ľahký program v umývačke riadu. Plusom pre životné prostredie je bezolovnatý krišťáľ.

Viac pohárov na šampanské

Pohár vína a syr foto: pixabay

Pohár vína a syr
foto: pixabay

Poháre na víno v umývačke

Poháre na víno sa dajú umyť v umývačke
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.