Poháre na víno idú do umývačky, aj krištáľové

Poháre na víno sú v každej domácnosti samozrejmosťou Foto: pixabay

Jana Beňová Téma 26. septembra 2020 0

Hľadáte poháre na víno? Vyberte si elegantné a kvalitné, ako mali na hostinách králi. Z dizajnu na stopke si víno viac vychutnáte a urobíte si z obyčajného posedenia slávnostné. Sú ľudia, ktorí si poháre na stopkách tak zamilovali, že z nich pijú aj vodu. Je to štýl, s ktorým majú každý deň krajší.

Kráľovské hostiny vyzerali honosne. Panstvo s pohármi na stopkách oslavovalo víno i život. Premeňte aj vy všednú chvíľu na slávnostnú.

Prestrite si biely obrus, položte naň krištáľové poháre s dobrým vínom.  Neobávajte sa, že ich potom budete musieť ručne umývať. Poháre z kvalitného skla, ktoré vám predstavujeme, znesú šetrný program v umývačke.

Poháre na víno – priezračné

Existujú aj poháre z luxionu. Je to druh  krišťáľového skla, ktoré je najpriezračnejším materiálom na krištáľovej škále. Pýši sa tým, že je bez stopy olova, teda prívlastkom ekologické. Podobné ponúka aj Tescoma, a to z bezolovnatého krištáľového skla krystalin.

Bezolovnaté krištáľové sklo je upravené pridaním obsahov kovov ako povedzme baria či zinku.

Nájdite si poháre podľa tvaru.  Je to fajn darček k životnému jubileu alebo ako spomienka pre kolegu, čo odchádza z práce.

Tvar pohára

  • flauta – úzky tvar, vhodný na podávanie sektu
  • tulipán – zužuje sa smerom k hrdlu, aby zachovával arómu vína, je vhodný na biele a ružové víno
  • balón – guľatý tvar, otvorenejšie hrdlo, vhodný na červené víno

Čítajte: Kuchynské pomôcky na kreatívne stolovanie

Viac pohárov

Viac luxusných pohárov

Poháre na šampanské

Na zdravie! Keď šampanské alebo sekt, tak z poriadnych pohárov. Na bublinkách by sa mali nasýtiť aj oči. Poháre na šampanské sú úzke a vysoké, aby sa v nich čo najviac zdržala aróma. Sú aj kónické so širokým dnom. Do tých sa dajú servírovať aj jahody. A so šampanským si rozumie aj kaviár.

Značka Spiegelau sa pýši dizajnom, ktorý konzultovala so somiliérmi. Sú vhodné na šampanské a iné šumivé vína ako cava a prosecco. Okrajov krištáľových pohárov sa pri výrobe dotýkal laser. Majú jemné, ale pritom pevné telo, ktoré znesie aj ľahký program v umývačke riadu. Plusom pre životné prostredie je bezolovnatý krišťáľ.

Viac pohárov na šampanské

Pohár vína a syr foto: pixabay

Pohár vína a syr
foto: pixabay

Poháre na víno v umývačke

Poháre na víno sa dajú umyť v umývačke
foto: pixabay

💡 TIP na produkt - Tescoma poháre na víno 350 ml, 6 kusov
Tescoma UNO VINO Poháre na víno 350 ml, 6 ks

Je vyrobený z prvotriedneho českého krištáľového skla. Obsahuje poháre, ktoré sa vymykajú  spomedzi ostatných.  Osviežuje ich farebný prúžok na stopke. Vďaka tomu si svoj pohár ľahko zapamätáte.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.