Dizajnové zrkadlá na stenu majú lúče ako slnko

Okrúhle zrkadlo s kovovými zlatými lúčmi foto:adobestock

Jana Beňová Téma 19. júla 2021 0

Stačí malý šik doplnok a interiér žiari. Dizajnové zrkadlá na stenu vám urobia túto službu. Sú ako obraz, dekorujú a zároveň majú aj úžitkovú funkciu.

Dizajnové zrkadlá na stenu - navigácia v článku

Okrúhle zrkadlo s kovovými zlatými lúčmi

Najviac letia zrkadlá v tvare slnka, ktoré sú aj v žltej či zlatej farbe. Naozaj interiér presvetlia. Dizajnéri používajú aj symbol lupeňov kvetu. Evokujú tiež prírodné motívy. Lúče či kvety sú znázornené materiálmi ako je ratan, recyklované drevo, kov, sklo, oceľ či poniklovaný hliník.

„Famózne slnká zobrazujú krásu a rozmanitosť prírody v každom  z materiálov,“ povedala dizajnérka Katarína Olexová.  Okrúhle zrkadlá zohrávajú dôležitú úlohu vo feng-šuej architektúre miestnosti, kde ich uprednostňujú. Z takýchto interiérov sa čo najviac vylučujú ostré hrany, čo symbolizuje harmóniu.

Dizajnové zrkadlá na stenu

Zrkadlá sú zaujímavé od dizajnérov z celého sveta. Či od newyorského Safavieku, španielskej Thai Natura alebo nemeckej Kare Design. Svoje miesto si nájdu v predsieni, ale vyniknú aj v obývačke.

Malé zrkadlá zahrnula Thai Natura aj do ornamentálnych dekorácií, ktoré majú iba jednu funkciu, a to dekorovať.

Čítajte aj: Veľké nástenné zrkadlá do predsiene aj obývačky

Viac zrkadiel

Tri kreatívne okrúhle zrkadlá v tvare slnka

Dve v jednom – zrkadlo i dekorácia


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.