Veľké nástenné zrkadlá sú do predsiene, aj do obývačky

Veľké nástenné zrkadlo dodá izbe šmrnc foto: adobestock

Jana Beňová Téma 19. júla 2021 0

V bytoch by nemali chýbať veľké nástenné zrkadlá na stenu. Najčastejšie bývajú v predsieni, kde im venujete posledný pohľad pred odchodom z domu. V zrkadle hľadáte odpoveď, ako vyzeráte v očiach ostatných. Má však aj dizajnovú funkciu. Zrkadlá sa preto nachádzajú aj v iných častiach bytu.

Veľké nástenné zrkadlá - navigácia v článku

Veľké nástenné zrkadlo so zlatým rámom v obývačke

Veľké zrkadlá nás vítajú už tradične v predsieni. Opticky rozširujú priestor. Predsiene sú v panelákoch zväčša malé a zrkadlami sa aspoň pocitovo zväčšujú.

Do zrkadla sa každý zvykne pozrieť pred odchodom z domu, teda druhá funkcia je praktická. Najčastejšie sú závesné zrkadlá,  pripevnené na stenu či stojace.

Zrkadlo svedčí obývačke

Zrkadlá sa usídlili aj v obývačkách. Najnovšie sú opreté o stenu. Vtedy majú iný sklon, ľudia sa v nich nevidia.  Niekedy zakrývajú káble a pritom  zväčšujú a presvetľujú priestor.

„V obývačkách dávajú nástenné zrkadlá aj vodorovne.  Do obývacej izby sa dávajú nápadnejšie a honosnejšie rámy – či už z masívu alebo kovu. Také, ktoré ladia k obrazom alebo k nábytku,“ povedala architektka Katarína Olexová.

Veľké nástenné zrkadlá vyžadujú montáž

Zrkadlá na stenu vážia aj 40 až 50 kilogramov a vyžadujú montáž. Na ich upevnenie potrebujete skobu so závitom, plastovú alebo kovovú hmoždinku – podľa steny. Ďalej na vŕtanie diery vŕtačku a na upevnenie kladivo. Zverte to radšej odborníkovi a držte sa návodu.

Čítajte aj: Obrazy na stenu – ozdobte si byt výjavmi na plátne

Viac luxusných zrkadiel

Zrkadlá za nižšiu cenu

Zrkadlo na chodbe nad komodou ako krásny doplnok

Krásny doplnok aj na chodbu
foto: adobestock


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.