Elektrické rúry na pečenie aj varia a grilujú

Elektrické rúry na pečenie nahradia v malom byte rúru

Jana Beňová Téma 23. septembra 2021 0

Čo sú to minirúry? Elektrické rúry na pečenie takej veľkosti ako mikrovlnky. Hodia sa do priestorov, kde nie je sporák s klasickou rúrou. Teda do garzóniek, chát, internátov či prenajatých bytov. Nahradia klasickú rúru, mikrovlnku, gril  a niektoré aj varné dosky.

Elektrické rúry na pečenie - navigácia v článku

Elektrické rúry na pečenie nahradia v malom byte rúru

Ich výhodou je, že nezaberajú veľa priestoru, a pritom prinášajú výrazný benefit. Minirúra je taký multifunkčný kuchár, ktorý je vždy k vašim službám a nezaberá veľa miesta. Pečie voňavé bravčové, zapeká francúzske zemiaky, griluje zdravú zeleninu, ohrieva včerajší guláš, rozmrazuje ovocie. Niektoré druhy s liatinovými platňami navyše aj uvaria polievku, miešané vajcia a čokoľvek iné.

Prenosná rúra má objem od 30 do 45 litrov. Nastaviť si treba horný a spodný ohrev, ventilátor, gril, všetko ako na tradičnej rúre. Získate s ňou aj plechy, grilovací rošt a grilovací otočný ražeň – samozrejme na mieru. Môžete ju súčasne používať na varenie aj na pečenie.

Elektrické rúry na pečenie a elektrické hrnce

Na pečenie bez tradičnej rúry máme ešte dve riešenia, jedným je elektrický hrniec na pečenie Pečenka. Je tiež k vašim sĺužbám – pečie, zapeká, dusí i varí.  Má objem nádoby 4,3 litra, teflónový povrch a ľahko vyberateľnú nádobu, ktorá sa umýva. Výrobca zdôrazňuje, že jedlá v Pečenke nestrácajú chuť a mäso sa nevysušuje.

S podobným objemom nádoby vám ešte predstavíme nový model Remosky. Hliníková misa potiahnutá teflónom pečie rovnomerne po celej ploche. Použijete ju na pečenie, dusenie, smaženie, zapekanie a rozmrazovanie. A dajú sa v nej aj piecť sladké múčniky. Ešte jeden benefit – výrazne šetrí elektrickú energiu.

Čítajte aj: Elektrické grily – grilujte, či zima alebo leto

Viac elektrických rúr

Minirúra zvládne bábovku foto: pixabay

Minirúra zvládne bábovku
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.