Kožená sedačka – luxus, ktorý dlho vydrží

Industriálny priestor priťahuje kožené sedačky foto: pinterest

Jana Beňová Téma 29. augusta 2021 0

Sú interiéry, kde sa kožená sedačka vyslovene pýta. V biznis štýle alebo v industriálnom štýle. V kanceláriách alebo iných príliš frekventovaných priestoroch. Kožená sedačka je spojená s luxusom, pretože vždy patrila k najdrahším nábytkovým komoditám.

Sedačky sa vyrábajú z hovädzej kože, ktorá má niekoľko vrstiev. Spodná štiepka nie je taká pevná a ako vrchná, teda anilínová. Najkvalitnejšie sú anilínové čalúnené sedačky s minimálnou povrchovou úpravou.

Prevláda názor, že kožené sedačky sú fyzicky studené. Kvalitná koža sa však prispôsobuje teplote ľudského tela.

Kožená sedačka – ako doladiť interiér

„Koženú sedačku majú ľudia radi najmä preto, že sa ľahko udržiava. Pôsobí však v interiéri studeno. Preto je fajn doladiť interiér teplejšími materiálmi alebo farbami,“ povedala architektka Katarína Olexová.

Ako príklad uviedla skombinovať kožu s jednoduchým dreveným nábytkom, drevenou podlahou, pastelovou farbou na stenu, izbovými rastlinami či mäkkým a svetlým kobercom.

Rohová si žiada priestor 

Žiada si priestranné interiéry, v ktorých najviac vynikne jej krása.  Sedačka s prirodzenou štruktúrou je hebká a pružná, prispôsobuje sa teplote tela. Krásny kúsok do obývačky alebo haly. Poskytuje štyri až šesť miest na sedenie, pohodlie pre domácich i návštevy.

Dánska značka Furnhouse má sedačky koženého vzhľadu, no koža je nahradné PVC.  Holandská značka De Eekhoorn prináša na trh kožené výrobky z recyklovanej kože. Anilínová koža Cerato je veľmi jemná a príjemná na dotyk a má vynikajúce termoizolačné vlastnosti. Vytvárajú sa na nej mapy alebo obláčiky, čo jej dáva neopakovateľnú patinu. Je ošetrená rastlinnými olejmi.

Čítajte aj: Kožené stoličky – užite si pohodlie v jedálni s celou rodinou

Viac kožených pohoviek

Viac kožených sedačiek


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.